Valná hromada FK Jaroměř se koná v pátek 21. června 2024 od 18.00 hodin v areálu klubu v Růžové ulici 440.

Úplný text pozvánky zobrazíte zde.


Muži A - sezona 2017/2018

Miroslav Martinovský zhodnotil fotbalové jaro 2018

Skvělé umístění fotbalistů !

V neděli 17.6.2018 (na Den otců) byl dohrán krajský přebor dospělých pro sezónu 2017/18. Konečné druhé místo FK Jaroměř je po problémech v minulém ročníku až nečekaně skvělým umístěním. Protože některá utkání byla pro nepříznivé počasí odložena, bylo narušeno tradiční střídání domácích zápasů s venkovními.

Zahájili jsme utkáním s Kostelcem nad Orlicí. Téměř žádné gólové příležitosti, mnoho nepřesných přihrávek a čekání na rozhodující okamžik. Ten se bohužel pro nás dostavil šest minut před koncem a proto si tři body za výhru 1:0 připsali domácí hráči. Při druhém měření sil k nám zavítala Slavia Hradec Králové. Hrálo se za nepříznivého počasí s velice silným větrem, který však soupeři na rozdíl od nás vůbec nevadil. Dobře bránící hosté vyráželi k nebezpečným útokům a jeden z nich rozhodl o naší porážce 0:1. Po dvou utkáních, kdy se nám nedařilo vytvářet gólové příležitosti, jsme jich měli v Novém Městě nad Metují dostatek. Střelecká pohotovost však opět zůstala v šatně a tak ani poslednímu mužstvu tabulky jsme nedali gól. V penaltovém rozstřelu se nikdo z našich hráčů nemýlil a proto putovaly do Jaroměře první jarní body.


Kostelec nad Orlicí - FK Jaroměř, 24.3.2018, foto: Václav Mlejnek Matěj Petráček (zcela vpravo v kontaktu s hráčem Kostelce nad Orlicí) nastoupil na jaře kvůli zranění jen do dvou utkání.

V Libčanech to byl z naší strany po herní stránce vynikající výkon. Až překvapivě snadno se našim útočníkům dařilo procházet domácí obranou, bohužel bez efektu. Branka z kategorie hloupých nakonec rozhodla o naší porážce 1:0. V Jičíně jsme byli jasně lepším celkem, ale střelecké trápení pokračovalo. Až minutu před koncem utkání se trefil Müller takovou dělovkou, že při oznámení střelce branky dostal pochvalu od domácího moderátora. Konečně vstřelený gól a výhra 1:0! V domácím zápase s Hořicemi jsme kombinační hrou dostávali soupeře pod drtivý tlak. Knap dal nádherný gól a vše vypadalo na zopakování podzimního výsledku. Hosté však z penalty vyrovnali a tak o výhře 2:1 rozhodl střídající Škoda, který byl na hřišti pouhou minutu.


FK Jaroměř - Jiskra Hořice, 29.4.2018, foto: Václav Mlejnek Michal Ondráček vychytal za celou sezonu osm nul a obsadil sdílené čtvrté místo v žebříčku nejlepších brankářů krajského přeboru.

Další domácí utkání s Chlumcem nad Cidlinou bylo celý první poločas v režii hostujícího mužstva, které vstřelilo branku a neproměnilo penaltu. V druhé části však došlo z naší strany k podstatnému zlepšení a zaslouženému vyrovnání. V penaltových rozstřelech jsme mistři a tak dva body zůstaly doma. V Náchodě se nám aktivní hrou podařilo suveréna tabulky zaskočit, ale do kabin se v přestávce odcházelo s bezbrankovým stavem. V 65. minutě se favorit ujal vedení a zcela ovládl hru. Výhra 2:0 byla pro domácí celek vzhledem k závěrečné půlhodině zasloužená. Do Lázní Bělohrad jsme přijeli v roli favorita a domácí hráči z nás měli viditelný respekt. Gólové příležitosti jsme však neproměnili, za což nás domácí v 57. minutě potrestali. Za čtvrt hodiny Škoda krásnou střelou vyrovnal na 1:1 a potom už oba celky hrály na jistotu. V penaltovém rozstřelu byl dvakrát úspěšný brankář Ondráček a tak dva body již tradičně získala Jaroměř


FK Jaroměř - Chlumec, 1.5.2018, foto: Václav Mlejnek Krajský přebor si v týmu mužů vyzkoušelo během roku i osm dorostenců. Vpravo v zápase s Chlumcem nad Cidlinou Radek Chalupa, po Miloši Exnarovi druhý nejlepší střelec staršího dorostu (25 branek).

V domácím utkání s RMSK Cidlina se hrál atraktivní fotbal, který se musel divákům líbit. Zpočátku byli lepší hosté, později domácí. Výsledek 2:4 pro hosty neodpovídá průběhu hry, ale tři až neuvěřitelně hrubé chyby se těžko dohánějí. Ve Vrchlabí se hrálo na špatné umělé trávě. Zápas byl nervózní jako by šlo o život. Rozhodčí byli na nás přísní a zvláště druhý poločas bylo obtížné založit útok, protože asistent rozhodčího měl praporek stále nad hlavou. Na druhé straně skutečnost, že naše podrážděné reakce (většinou protesty) byly oceněny „pouze“ šesti žlutými kartami bez vyloučeného hráče, lze označit jako malý zázrak. O výhře Jaroměře 2:1 rozhodl necelých deset minut před koncem zkušený Kilevník. Ve Vysoké nad Labem se nám podařilo sehrát utkání, které vůbec neodpovídalo dosavadnímu průběhu jarní sezóny. Až na jednu příležitost jsme vše proměnili! Tak efektivní jsme už dlouho nebyli a proto není divu, že si vezeme tři cenné body za výhru v poměru 4:2.


FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 13.5.2018, foto: Václav Mlejnek Obránce Adam Horák (vpravo) v zápase FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 13.5.2018. Díky kvalitní obraně dostala Jaroměř po Náchodu a Kostelci nad Orlicí třetí nejmenší počet branek v soutěži (35).

V 28. kole k nám přijelo mužstvo Červeného Kostelce, se kterým je to vždy zajímavý souboj. Hrálo se před solidní návštěvou 298 platících diváků. Oba celky prokázaly dobrou fyzickou kondici, když hrály za velkého vedra s plným nasazením do poslední minuty. Na každé straně byl během prvního poločasu nařízen pokutový kop. Zatímco Michálek bezpečně zavěsil, pro hostujícího hráče byla branka malá. V posledních vteřinách zápasu se nám podařilo zvýšit na 2:0 a dosáhnout tak třetí výhry v řadě. Za zmínku stojí spolehlivý výkon nadějného jaroměřského brankáře Červenky, který „zaskočil“ na poslední chvíli. V předposledním kole k nám zavítal celek Rychnova nad Kněžnou. Již po třech minutách hry jsme vedli, ale za necelou půlhodinu prohrávali o dva góly. Do konce poločasu se podařilo vyrovnat a po přestávce už hrála jen Jaroměř. Hosté v obraně vůbec nestíhali a tak docházelo k velkému množství gólových šancí. Diváci se dočkali i hokejového blafáku, který předvedl Bano. Výsledek 6:3 se dá nazvat jako tenisový, ale při proměnění všech příležitostí mohlo jít o výsledek z házené! V posledním utkání k nám přijelo mužstvo Třebše. Je třeba připomenout, že dle hlasování fanoušků a správců hřišť našeho kraje se hrálo na nejlépe připraveném hřišti, za což patří dík Tomáši Čekalovi. Od začátku bylo jasné, kdo bude v tomto střetnutí pánem. Jedna hezká akce střídala druhou, a tak se zrodil další tenisový výsledek. Až v závěru utkání se podařilo hostujícímu celku vstřelit čestný gól a snížit na konečných 6:1. Pátá výhra za sebou potvrdila skvělou formu fotbalistů FK Jaroměř na závěr sezóny!


FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 10.6.2018, foto: Václav Mlejnek Vhazuje Ondřej Častvaj, spolu s Martinem Škodou nejlepší střelec týmu (oba po devíti gólech), FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 10.6.2018.

Ještě statistika: celkové 2. místo se ziskem 58 bodů (15-6-1-8) při skóre 61:35. Z toho doma zisk 30 bodů, skóre 37:20. Na cizím hřišti 28 bodů, skóre 24:15. První poločas 25:16, druhý 36:19. Střelci branek: Škoda a Častvaj 9, Valášek a Kilevník 8, Bano a Jirásek 6, Petráček a Michálek 3, Holub, Müller a Knap 2, Čenovský, Heidler a Exnar 1.

Trenér Miloš Exnar to po úspěšném ročníku nebude mít jednoduché. Skvělé umístění bývá těžší obhájit, než získat. Fotbalovou činnost v Jaroměři ukončili dva Martinové, kteří rozdávali divákům radost mnoho let. Při jménech Martin Škoda a Martin Kilevník se nám vždy vybaví vzpomínka na mimořádné osobnosti a pohotové střelce - děkujeme!

A jakou cestou se bude ubírat fotbal v příštích letech? Většina mužstev bude mít solidní fyzickou kondici a dobrou taktickou přípravu. Nezničitelné hrubé chyby budou stále ovlivňovat výsledky. Nejvíce ze všeho však bude rozhodovat moment překvapení. To by však bylo na dlouhé povídání...

Miroslav Martinovský
V Jaroměři 18.6.2018

Napsáno pro Jaroměřský a josefovský zpravodaj.


muži FK Jaroměř, 10.6.2018, foto: Václav Mlejnek, horní řada zleva: Evžen Zvolánek (vedoucí týmu), Michaela Zvolánková (zdravotnice), Jan Bano, Matěj Petráček, Martin Kilevník, Ondřej Častvaj, Milan Jirásek, Lukáš Müller, Martin Michálek, Petr Panenka, Miloš Exnar (trenér), dolní řada zleva: Martin Čenovský, Daniel Valášek, Adam Horák, Lukáš Červenka (brankář), Martin Knap, Jan Holub, Martin Škoda, chybí Michal Ondráček (brankář). muži FK Jaroměř, 10.6.2018, horní řada zleva: Evžen Zvolánek (vedoucí týmu), Michaela Zvolánková (zdravotnice), Jan Bano, Matěj Petráček, Martin Kilevník, Ondřej Častvaj, Milan Jirásek, Lukáš Müller, Martin Michálek, Petr Panenka, Miloš Exnar (trenér), dolní řada zleva: Martin Čenovský, Daniel Valášek, Adam Horák, Lukáš Červenka (brankář), Martin Knap, Jan Holub, Martin Škoda, chybí Michal Ondráček (brankář). Foto 6x: Václav Mlejnek.

Áčko deklasovalo v posledním utkání sezóny Třebeš a obsadilo krásné 2. místo v nejvyšší krajské soutěži!

PŘIDÁN VIDEOSESTŘIH

30. kolo VOTROK KP - hřiště Jaroměř - 17.6.2018 od 17:00.

FK Jaroměř - TJ Sokol Třebeš 6:1 (2:0)

Branky: 29. Kilevník, 35. Kilevník, 55. Častvaj, 60. Jirásek, 69. Jirásek, 82. Exnar - 85. Zeman

FK Jaroměř: Ondráček - Horák (61. Bano), Michálek, Müller, Knap - Častvaj (69. Exnar), Čenovský (79. Mertlík), Valášek, Kilevník (74. Toman) - Jirásek, Škoda (K) (81. Emlar)

TJ Sokol Třebeš: Heřman (66. Miller) - Tesař, Michal, Zeman, Hruška - Černý, Matějka (48. Kudrna), Zeman, Sobotka (46. Zaal) - Kosyak (59. Kunc), Krykorka (K)

Od úvodních minut se hrál v Růžové ulici svižný fotbal z obou stran, ale bez vážnějších šancí před oběma brankami. Domácí Jaroměř byla lepším týmem a tlačila se do zakončení, ovšem pozorná obrana Třebše ji do vážnějších šancí dlouho nepouštěla. Ve 29. minutě tak hned z první velké šance udeřilo. Škoda prostrčil šikovně patičkou míč do běhu Kilevníkovi, a ten si tváří v tvář Heřmanovi věděl rady - 1:0. Ve 32. minutě přihrával Škoda na Müllera do vyložené šance, ale nahrávka se mu bohužel nepovedla. Ve 35. minutě zahrávala Jaroměř roh a míč se dostal ke Kilevníkovi, a ten nadvakrát překonal hostujícího brankáře - 2:0. Ve 39. minutě přihrával Kilevník do dobré šance Škodovi, ale ten mířil vedle. Ve 42. minutě měli první velikou šanci hosté, kdy se odražený míč po rohu dostal k hostujícímu Sobotkovi, ale ten bombou z velkého úhlu nedokázal překonat a překvapit domácího Ondráčka.

muži A FK Jaroměř - TJ Sokol Třebeš, 17.6.2018, foto: Václav Mlejnek Zahajovací sestava posledního kola krajského přeboru sezony 2017/18. Nahoře zleva: Ondráček, Horák, Michálek, Müller, Jirásek, Škoda. Dole zleva: Čenovský, Kilevník, Knap, Častvaj, Valášek. Foto: Václav Mlejnek

Do druhého poločasu vstoupila Jaroměř velmi dobře a aktivně a byla za to odměněna. V 55. minutě se na levé straně uvolnil šikovně Častvaj a na zadní tyč zkušeně skóroval - 3:0. V 61. minutě střílel nebezpečně hostující Zaal, ale domácí branku minul. V 60. minutě vybojoval Škoda míč na levé straně a přihrál ho před prázdnou branku Jiráskovi, který zavěsil - 4:0. V 64. minutě se uvolníl v domácím vápně šikovně hostující Zeman, ale Ondráček vytáhl výborný zákrok a střelu k tyči vyškrábl konečky prstů mimo svou branku. V 69. minutě utekl na pravé straně aktivní Škoda a předložil opět před prázdnou branku Jiráskovi, který neměl problém skórovat - 5:0. V 78. minutě měl velikou šanci nejprve domácí Toman a hned po něm Valášek, ale nedokázali prostřelit hostujícího gólmana. V 84. minutě se dostal odražený míč na roh vápna k Exnarovi, a ten se trefil parádně do víka hostující branky - 6:0. Když už se zdálo, že Jaroměř uštědří hostům ,,kanára" a udrží nulu vzadu, zahrávali hosté v 85. minutě trestný kop, který se dostal k Zemanovi a ten zblízka nedal Ondráčkovi šanci - 6:1. V 89. minutě měl ještě velikou šanci domácí Elmar, ale trefil pouze boční síť hostující branky.

Úvod zápasu byl opatrný a oba týmy spíše vyčkávaly. V průběhu zápasu přebrali otěže domácí a byli po celý zápas jasně lepším týmem a připsali si tak zasloužené vysoké vítězství, které jim vyneslo krásné 2. místo ve ,,Votrok Krajském přeboru mužů" sezóny 2017-2018.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Tak, jak jsme na začátku jara gólově strádali, tak na jeho konci to byl pravý opak. Dva poslední domácí zápasy a 12 gólů v soupeřových sítích je toho dokladem. Je vždy dobré vyhrát poslední zápas sezóny. Je pak větší chuť do letní přípravy a je na co navazovat. Díky za celou sezónu celému týmu. Druhé místo je fajn a jsme za něj v Jaroměři velmi rádi.

V. Krykorka, vedoucí týmu hostů: Poslední utkání, ve kterém už o nic nešlo, jsme si chtěli užít. Soupeř byl však tentokrát nad aktuální síly našeho týmu. Aktivní hra obránců soupeře a z ní vyplývající přečíslení dělala chaos v naší obraně. Navíc i opory našeho týmu už toho mají za celou sezonu plné kecky. Proto léto budiž pochváleno. A všem klukům, odchovancům dík za obhájení kraje pro Třebeš.

Rozhodčí: Martínek, Matula, Špaček

ŽK: 19. Knap

Diváků: 236

muži A FK Jaroměř - TJ Sokol Třebeš, 17.6.2018, foto: Václav Mlejnek muži A FK Jaroměř - TJ Sokol Třebeš, 17.6.2018, foto: Václav Mlejnek
30. kolo bylo i posledním zápasem pro Martina Kilevníka a Martina Škodu v dresu FK Jaroměř. Foto: Václav Mlejnek


Zkrácený sestřih zápasu:V ,,Růžovce" se pálilo ostrými a důsledkem toho byl tenisový výsledek!

PŘIDÁN VIDEOSESTŘIH

29. kolo VOTROK KP - hřiště Jaroměř - 10.6.2018 od 17:00.

FK Jaroměř - FC Spartak Rychnov n.K. 6:3 (3:3)

Branky: 4. Častvaj, 36. Jirásek, 45. Škoda, 51. Bano, 72. Kilevník, 87. Škoda -  15. Nosek, 18. Mňuk, 29. Mňuk

FK Jaroměř: Červenka - Horák, Michálek (K), Knap - Müller (85. Mertlík), Čenovský, Bano (72. Valášek), Častvaj (82. Exnar) - Kilevník, Jirásek (60. Holub), Škoda

FC Spartak Rychnov n.K.: Holoubek - Pups, Mňuk, Drašnar, Nosek - Pohl, Reichl, Bárnet, Počtýnský (63.Zajíček) - Jedlinský (56.Dirlam), Čech (72.Brandejs)

Jaroměř začala utkání velmi dobře a hned ve 4. minutě se odstal odražený míč až k Častvajovi a ten skóroval 1:0. V 15. minutě však bylo vyrovnáno, když si na prodloužený aut naběhl na zadní tyči Nosek a pohodlně vyrovnal - 1:1. Jaroměř v těchto okamžicích zápasu trestuhodně povolila a v 18. minutě znovu pykala. Středem hriště prošel Mňuk a trefil se přesně - 1:2. Ve 23. minutě centroval z pravé strany Müller, ale Škodovu hlavička zastavila tyč hostující branky. Ve 29. minutě bylo s domácími ještě hůř, když se z dálky trefil přesně do víka znovu hostující Mňuk - 1:3. Ve 36. minutě vybojoval u lajny míč Škoda, ten nacentroval zpět do hostujícího vápna Müller a Jirásek hlavou snížil - 2:3. V 44. minutě pak bylo vyrovnáno, kdy Jaroměř sehrála pěknou akci středem hřiště a po přihrávce Knapa skóroval bodlem domácí Škoda a vyrovnal - 3:3.

Jaroměř vstoupila do druhého poločasu ukázkově. V 50. minutě přihrál Kilevník do sóla Banovi, který blafákem překonal hostujícího brankáře Holoubka - 4:3. Od této chvíli byli hosté na ručník a na jejich branku se hrnul jeden útok za druhým. V 54. minutě zatáhl na pravé straně míč Horák, předložil před branku Kilevníkovi, který však obloučkem nepřekonal hostujícího brankáře. V 62. minutě zahrávala Jaroměř roh a centr Škody našel hlavu Kilevníka, ale ten hlavou ve vyložené šanci branku hostů netrefil. Hned minutu nato měla Jaroměř další šanci, nejprve však nedokázali překonat hostujícího brankáře nejprve Škoda a pak Holub. V 72. minutě již udeřilo. Kilevník vybojoval zdánlivě ztracený míč, který mu předložil pod sebe zpět Škoda a prvně jmenovaný prostřelil vše co mu stálo v cestě - 5:3. V 74. minutě šel ze strany sám na hostujícího brankáře Valášek, ale neuspěl. V 81. minutě měl 2 veliké šance za sebou domácí Knap, ale nezachoval klid v koncovce. V 86. minutě přihrál Holub ideálně na Škodu a ten pečetil do víka skóre dnešního zápasu - 6:3.

Jaroměř vstoupila do utkání dobře, ale svou liknavostí nechala hosty dokonale otočit skóre. Ke konci poločasu však ještě dokázala zapnout a vyrovnat. Druhý poločas byl již z její strany exhibice a výsledek mohl být klidně i dvouciferný

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Otočili jsme zápas, ve kterém jsme prohrávali již o dvě branky. To svědčí o mentální síle týmu. Diváci viděli spoustu gólů, mnoho dalších šancí jsme pak ještě nevyužili. Po změně stran jsme výrazně zlepšili defenzívu. Pochvala pro celý tým.

Mgr. Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov n.K.: Gratuluji domácím k výhře. Za stavu 1:3 bylo vše v růžových barvách. Následovala ofenzivní smršť domácích a naše chyby jí daly vyniknout. Náš třetí gól byl ovšem výstavní.

Rozhodčí: Klečka, Matějka, Svoboda

ŽK: 39. Müller, 79. Škoda

Diváků: 219

muži A FK Jaroměř - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, 10.6.2018, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.Zkrácený sestřih zápasu:Áčko sehrálo zajímavé derby utkání se šťastným koncem

PŘIDÁN VIDEOSESTŘIH

28. kolo VOTROK KP - hřiště Jaroměř - 3.6.2018 od 17:00.

FK Jaroměř - TJ Červený Kostelec 2:0 (0:0)

Branky: 47. Michálek (p.k.), 90+1. Jirásek

FK Jaroměř: Červenka - Horák, Michálek (K), Holub, Knap - Müller (89. Exnar), Čenovský, Bano (90. Emlar), Valášek (46. Jirásek), Častvaj (60. Škoda) - Kilevník

TJ Červený Kostelec: Středa - Nývlt, Bárta (K), Liška, Štelzig - Poláček, Škoda, Srkal, Barták - Hlava, Tipelt

Derby utkání začalo velmi opatrně a vlažně z obou stran. Jako první zahrozila Jaroměř, když centroval v 15. minutě z levé strany Knap, našel Kilevníka, ale jeho hlavičku hostující gólman vyrazil vedle. Ve 32. minutě měli velikou šanci hosté, když Hlava prokličkoval domácí obranou, ale Holub na poslední chvíli jeho střelu zblokoval. Ve 35. minutě měla naopak největší šanci prvního poločasu domácí Jaroměř, když Bano vysunu do samostatného úniku Valáška, ale ten svůj nájezd neproměnil. Ve 39. minutě ještě střílel nebezpečně Bano, ale hostující gólman jeho střelu k tyči chytil.

muži A FK Jaroměř - TJ Červený Kostelec, 3.6.2018, foto z videa: Alex Bano Obrana Jaroměře odvrací čtrnáct minut před koncem poločasu únik Davida Hlavy. Foto: Václav Mlejnek

Druhý poločas začal oproti tomu prvnímu pěkně zostra a hned ve 46. minutě se měnilo skóre. Ve vápně hostů byl faulován loktem v obličeji Častvaj a kopala se penalta, kterou proměnil tradičně s přehledem domácí kapitán Michálek - 1:0. Hosty tento okamžik nakopl a domácí tým zatlačili. Vyústěním této špatné pětiminutovky ze strany Jaroměře byl faul ve vápně domácích na hostujícího Tipelta a kopala se penalta i na druhé straně, tu ovšem hostující Barták poslal vysoko nad domácí branku. Po neproměněné penaltě se hra vyrovnala a hrálo se nahorů-dolů. V 59. minutě centroval z pravé strany Kilevník, ale Jiráskova hlavička jen těsně minula hostující branku. V 85. minutě utekl na pravé straně domácí Müller, ale centr do vyložené šance se mu v dobré pozici nepovedl. V 87. minutě přišla hrubka v rozehrávce Jaroměře a hosté se řítili ve dvou na jediného hráče domácích Michálka, který však situaci zkušeně vyřešil. V 91. minutě sehrála naopak rychlý brejk Jaroměř, a to o poznání lépe. Na pravé straně utekl Exnar a předložil ideálně před branku Jiráskovi, který se stěstím rozhodl o definitivní výhře Jaroměře - 2:0.

muži A FK Jaroměř - TJ Červený Kostelec, 3.6.2018, foto z videa: Alex Bano Milan Jirásek skóroval v poslední minutě ve skluzu a vlastním břichem. Foto z videa: Alex Bano

Začátek zápasu a zvláště první poločas moc pohledného a záživného fotbalu nenabídl. Druhý poločas se naopak divákům musel líbit a přinesl řadu zajímavých momentů před oběma brankami. Jaroměř měla po celé utkání územní převahu i více šancí, a tak je její vítězství zasloužené.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Jsem velmi rád, že jsme navázali na dvě vítězství z venku i třemi body před domácími fanoušky. Paradoxně nejhorší pasáž v celém utkání jsme měli po vstřeleném gólu, která vyvrcholila pokutovým kopem pro hosty. Dnes jsme kvalitu nahradili bojovností a obětavostí, za což chválím celý tým.

Petr Liška, trenér hostů: Na to, v jaké sestavě jsme nastoupili, tak jsme žádnou ostudu neudělali a všem hráčům musím poděkovat. Utkání dosti poškodil HR nepřesnými výroky na obě strany, které byly úplně zbytečné v jinak poklidně hraném utkání. Domácím blahopřejeme ke třem bodům.

Rozhodčí: Junek, Kubišta, Šedivý

DS: Šob

ŽK: 40. Častvaj, 49. Holub, 67. Horák - 47. Bárta, 73. Hlava, 76. Štelzig, 89. Barták

Diváků: 298

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.Zkrácený sestřih zápasu:Áčko dokázalo proměnit své šance a zvítězilo ve Vysoké!

27. kolo VOTROK KP - hřiště Vysoká n.L. - 26.5.2018 od 17:00.

FK Vysoká n.L. - FK Jaroměř 2:4 (1:3)

Branky: 38. Homolka, 84. Bělka (p.k.) - 9. Bano, 23. Častvaj, 35. Bano, 69. Valášek

FK Vysoká n.L.: Pavliš - Píša J. (K) (46. Duben) , Ptáček, Prorok, Kafka - Růžička (67. Jelínek), Haken, Podlipný, Škvrňák (70. Kulhánek) - Bělka, Homolka

FK Jaroměř: Ondráček - Horák, Michálek (K), Holub, Knap - Müller (61. Kilevník), Čenovský, Bano, Valášek, Častvaj (75. Jirásek) - Škoda

Jaroměř začala utkání na půdě ve Vysoké velmi aktivně a již ve 2. minutě střílel prudce Müller, ale pouze nad domácí branku. V 6. minutě se dostával do dobré příležitosti Častvaj, ale nedokázal si pokrýt míč. V 9. minutě se pak již měnilo skóre. Bano prošel středem domácí obrany a prostřelil gólmana Pavliše - 0:1. Tento gól domácí probudil a Ti se tlačili dopředu. V 16. minutě oklamal na pravé straně Růžička jaroměřského obránce, ale jeho nebezpečný centr naštěstí nenašel adresáta. V 18. minutě přišla chyba domácí obrany a Bělka měl velikou šanci, ale střelou trefil pouze dobře postaveného Michálka na lajně hostující branky. Hned poté pak udeřilo na druhé straně. Ve 23. minutě zakombinoval pěkně Častvaj s Banem a prvně jmenovaný skóroval - 0:2. Ve 35. minutě pak bylo ještě veseleji. Bano se dostal k odraženému míči na domácím vápně a technicky obstřelil domácího brankáře - 0:3. Domácí však záhy odpověděli. Ve 38. minutě centroval z levé strany Kafka a našel v rychlém náběhu Homolku, a ten hlavou z blízka a prudce skóroval - 1:3.

Druhý poločas byli sice aktivnější domácí, ale do žádných vyložených šancí se nedostávali, naopak Jaroměř mohla chodit do nebezpečných brejků. V 53. minutě centroval z pravé strany prudce Müller, ale domácí obránci jeho nebezpečný centr odkopli. V 55. minutě měl velikou šanci Valášek po centru Müllera, ale domácí hlavou branku netrefil. V 59. minutě měli velikou šanci domácí, když střílel prudce Haken, ale Ondráček byl na místě. V 64. měli domácí asi největší šanci druhého poločasu. Z levé strany centroval Růžička, ale Haken trefil krásným volejem na zadní tyči pouze Ondráčka. V 69. minutě předvedla Jaroměř krásnou kombinační akci, když putoval míč po ose Škoda - Kilevník - Škoda k Valáškovi, a ten střelou z vápna skóroval 1:4. V 84. minutě byl faulován Ondráčkem domácí útočník Bělka a kopal se pokutový kop, který sám postižený bezpečně proměnil - 2:4. V 87. minutě měl veliko šanci hostující Jirásek po přihrávce Bana, ale nedokázal se dobře zorientovat v domácím vápně.

Jaroměř byla v prvním poločase velmi efektivní a dokázala proměnit své šance. Ve druhém poločase se utkání spíše již jen dohrávalo, když oba týmy přidali po jednom gólu, a tak si Jaroměř připsala druhé vítězství na venkovním hřišti během jednoho týdne.

Miroslav Píša, vedoucí domácích: Ve Vysoké se hrál zajímavý zápas. Obě mužstva už hrají jenom o umístění v tabulce a tak se zvolil ofenzivní fotbal. Jedna a to zásadní chyba tam byla - hosté dali o dva góly více, a proto mají tři body.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Dnes jsme byli velmi efektivní a již v první půli jsme domácím výsledkově odskočili na rozdíl dvou gólů. Po změně stran byli domácí aktivnější, ale čtvrtá branka v jejich síti zápas definitivně rozhodla. Tří bodů si velmi ceníme, Vysoká je soupeř, nad kterým se na jeho půdě nevyhrává snadno.

Rozhodčí: Hlaváč, Fišer, Martínek

ŽK: 69. Čenovský, 86. Škoda

Diváků: 106

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.

 

Sunday the 16th.
Template © socoolapps | free wordpress themes - All rights reserved.