Muži A - sezona 2015/2016

Miroslav Martinovský zhodnotil jaro 2016

Fotbalový sestup i návrat

Přišli, uviděli, nezvítězili! Tak by se dalo parafrázovat vystoupení fotbalistů FK Jaroměř v Divizi C pro sezónu 2015-2016.

První jarní utkání jsme hráli doma s Kutnou Horou 13.3.2016 a třináctka nám štěstí nepřinesla. V zajímavém střetnutí bylo na obou stranách pět gólových šancí, ale vše rozhodla 12. minuta, kdy soupeř vstřelil jediný gól a odvezl si výhru 0:1. Na hřišti Letohradu to byl z naší strany ustrašený výkon. Chvílemi to vypadalo, jako by se naši hráči s porážkou 0:4 předem smířili. V domácím utkání s celkem Ústí nad Orlicí jsme ukázali bojovné srdce. Hosté byli dlouho lepším celkem a ujali se po zásluze vedení. Poslední čtvrthodina však jasně patřila Jaroměři, což vedlo k nečekané, ale zasloužené výhře 3:1. Na hřišti Admiry Praha se dal jistě uhrát lepší výsledek, než porážka 1:4. Bylo to typické utkání, kdy „každý chvilku tahal pilku“. Hrubých chyb však bylo z naší strany podstatně více a to se samozřejmě na výsledku projevilo.


FK Jaroměř - SK Vysoké Mýto, 20.9.2015, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - Dvůr Králové, 10.4.2016, foto: Václav Mlejnek.

V domácím prostředí jsme s Dvorem Králové sehráli snad nejhorší utkání za posledních pět let. Hosté procházeli naší obranou jako nůž máslem a protože dokázali nabídnuté šance proměňovat, zrodil se debakl 0:6. Většina lidí z nádherné návštěvy 468 platících diváků byla hodně zklamaná. Opět doma jsme změřili síly se Suchdolem. Tentokrát náš celek herně nepropadl a postaral se o atraktivní zápas. Bohužel s konečným výsledkem 2:4 pro hosty. Potom jsme zajížděli do Vysokého Mýta, které nám v podzimní části „ukradlo“ body v závěru zápasu. Hráči Jaroměře podali skvělý taktický výkon a po devadesáti minutách uhráli remízu 1:1. Největším zážitkem bylo suverénní proměnění všech pěti pokutových kopů při závěrečném rozstřelu, kdy si domácí brankář musel připadat zbytečný. Nečekané dva body s čtvrtým celkem tabulky! S divizním lídrem Olympií Hradec Králové se nám v domácím prostředí povedl začátek, bohužel bez gólového vyjádření. Potom převzal trvalou iniciativu soupeř, který měl v sestavě několik exligových hráčů a tak se porážka 0:2 dá hodnotit jako slušný výsledek.

V Živanicích to nebylo tak jednostranné, jak se očekávalo.Z přísně nařízené penalty jsme brzy prohrávali, ale velkovýroba gólových šancí ze strany domácích se nekonala. Hladká porážka 0:3 byla možná zbytečná. Herní projev soupeře byl při srovnání s lídrem tabulky v minulém kole o poznání slabší. Protože Litol ze soutěže odstoupil, byli jsme v dalším kole o tohoto soupeře v domácím prostředí ochuzeni. V Jablonci nad Jizerou byla naděje na bodový zisk, přestože jsme brzy prohrávali o dva góly. Po snížení byli hráči FK Jaroměř chvílemi lepším celkem, ale pět minut před koncem přišlo definitivní rozhodnutí o výsledku 3:1 pro domácí, za které hrál syn nejvyššího fotbalového funkcionáře Pelty. V 27. kole k nám přijel MFK Trutnov pro přesvědčivou výhru 0:4. Zpočátku jsme neproměnili dvě gólové šance, ale potom nás soupeř přehrával. Paradoxně však skóroval vždy v době, kdy ztrácel převahu.

V Novém Boru byli domácí hráči jasně lepší , přesto to dlouho vypadalo na slušný výsledek. V závěrečné čtvrthodině jsme se však „sesypali“ a utrpěli tenisovou porážku 1:6. V posledním domácím utkání s FK Turnov byli úspěšnější hosté. I přes porážku 1:3 se však naši hráči rozloučili s věrnými diváky solidní hrou. Dle moderátora Josefa Duška jich přišlo 159. Při vyrovnané hře byly rozhodujícím faktorem rychlé přechody do útoku. Po utkání se rozloučil před tribunou s diváky odcházející trenér Miloš Exnar a za hráče poděkoval za přízeň Martin Škoda. Naše divizní účinkování bylo zakončeno v Semilech, které prakticky celou soutěž neopustily poslední místo. První poločas jsme byli lepší, ale gól padl na obou stranách. Do druhé části nastoupili domácí hráči s vysokým nasazením, hráli jako o život a zaslouženě vyhráli 3:1.

Náš zisk 14 bodů (2-3-2-21) při skóre 24:77 stačil na 14. místo tabulky. Z toho jsme doma uhráli 6 bodů (skóre 13:37) a venku 8 bodů (skóre 11:40). První poločas skóre 10:36, druhý 14:41.

Střelci branek: Škoda 5, Kilevník a Častvaj 3, Exnar, Matějka, Ruml a Holub 2, Čenovský, Ondráček, Svoboda, Vladeka a Horák 1.

B-mužstvo FK Jaroměř vyhrálo okresní přebor se ziskem 68 bodů a neuvěřitelným poměrem branek 112:40 (což je za 26 kol průměr 4,3 vstřelených gólů na zápas!). Hráči i trenér Tomáš Paleček prokázali velkou touhu po návratu do I.B. třídy. Náskok 13 bodů před druhým celkem tabulky ukazuje na přesvědčivé prvenství „Benga“. O nevídanou kanonádu se postaralo především trio Vít, Böhm a Seifert. Gratulace k rychlému návratu do fotbalu na krajské úrovni!

Co dodat k oběma celkům na závěr? Divizní A-mužstvo bojovalo, ale většina soupeřů byla nad jeho síly. Získané zkušeností s lepšími celky však může uplatnit v krajském přeboru, kde jistě nepůjde o procházku růžovým sadem. Na divizi snad nebudeme čekat dalších 42 let. B-mužstvo si už jednou vyzkoušelo, jak malý krůček může oddělit úspěch od neúspěchu a proto by mělo bojovat od první minuty. Oba celky čeká těžká sezóna a je třeba připomenout, že štěstí přeje připraveným!

Miroslav Martinovský
V Jaroměři 20.6.2016

Napsáno pro Jaroměřský a josefovský zpravodaj.

Účasti v divizní soutěži určitě nelitujeme.

Předseda Fotbalového klubu Jaroměř Jiří Lebedinský poskytl v těchto dnech Náchodskému deníku krátký rozhovor.Vloni touto dobou jste byli plni elánu a očekávání, co divize přinese. Jak jste na tom po roce?

Tak samozřejmě, že sestup není příjemný nikdy. Nese to určitá rizika s tím spojená, se kterými jsme však i počítali. Realita je taková, že rozdíl mezi krajským přeborem a divizí je obrovský. Rozhodně toho však nelitujeme, neboť pro náš mladý a nezkušený kádr to byly ohromné zkušenosti, které si musí hráči odehrát na hřišti, neboť je v žádném obchodě ,,nekoupí“.


Je to všechno strašně čerstvé, ale přesto mi zkuste odpovědět. Kdybyste se za rok dostali znovu do situace, že si opět vybojujete postup do divize, šli byste do toho?

Postup do vyšší soutěže se neodmítá, a tak bychom divizi určitě neodmítli ani v tomto případě, ale spousta věcí by se musela dělat jinak. Ať už se týkají kvality (šíře) kádru, tak i fungování týmu jako takového, či pevných pravidel v něm.


Máte nějakou zpětnou vazbu na tuto sezónu od fanoušků?

Fanoušci hodnotí celou sezónu víceméně kladně, i když se spadlo. Spíše je jim všem líto, že se nepodařilo soutěž udržet a nebudou se moci chodit dívat na divizní soutěž do Růžovky i nadále.


Před jarem jste kádr vyztužili několika posilami, přesto to nepřineslo kýžený efekt. Čím si to vysvětlujete?

Kádr jsme sice posílily kvalitními hráči (Hrabík, Knap, Matějka, Štajer), ale oproti podzimu přišly i odchody a ztráty (Exnar – studijní pobyt v zahraničí / Kašajík – přešel do ,,B“ týmu / Ruml – celé jaro zdravotní problémy / Michek – ztráta motivace). Jako naprosto klíčovou ztrátu v boji o udržení však já osobně považuji zranění Martina Kilevníka v generálce na jarní část sezóny v Náchodě týden před soutěží, díky kterému nebyl k dispozici na celé jaro.


Navážu na předchozí otázku. Kdo z v zimě příchozích hráčů v Jaroměři zůstává?

To je v tuto chvíli ještě předčasné říci, neboť jednání se všemi hráči momentálně intenzivně probíhají. Víceméně je v tuto chvíli jisté jen to, že zde v další sezóně již nebude pokračovat Petr Hrabík a Pavel Ruml, a touto cestou bych jim chtěl touto poděkovat za odvedené služby zde v Jaroměři. U týmu rovněž končí po 3 letech i trenér p. Miloš Exnar, a po ročním divizním působení i p. Pavel Matějka. Oběma bych chtěl rovněž touto cestou poděkovat za odvedené služby pro jaroměřský fotbal.


Dotknou se nějak výrazně Jaroměře přestupové změny narýsované vedením FAČRu?

Myslím si, že budu mluvit za všechny oddíly, a to v tom smyslu, že se s novým přestupním řádem FAČR budeme všichni ještě nějaký čas seznamovat a uvidíme, co nám přinese. Osobně si však v tuto chvíli myslím, že bude spíše ,,nahrávat“ těm oddílům, které mají peníze a většinou se věnují pouze ,,A“ týmu. Oproti tomu pro týmy, které staví na vlastních odchovancích a pracují s mládeží, může být tento systém nevýhodný. Co se týče ,,volného přestupu“ hráčů ,,bez souhlasu“ oddílu, tak tento krok vůči nám neuplatnil žádný oddíl, ani žádný hráč.


Kdy začne Jaroměři letní příprava a půjdou do ní oba dospělé týmy společně?

Příprava ,,A“ týmu začne již 8.7.2016 a cca týden až 14 dní bude kvůli dovoleným probíhat společně. Poté se již přípravy obou týmů rozdělí a dojde k uzavření a zúžení kádru ,,A“ týmu.


Michal Rojšl, Náchodský deník

Áčko svou divizní derniéru bohužel nezvládlo a v Semilech prohrálo

30. kolo Divize ,,C" - hřiště Semily - 18.6.2016 od 17:00 hodin.

SK Semily - FK Jaroměř 3:1 (1:1)

Branky: 28. Suk, 53. Ježek, 63. Kočí - 5. Horák

SK Semily: Zamastil - Hradecký, Brett, Motejlek, Bína - Seifert, Vlach (K), Suk (86. Vancl), Pácalt (66. Maleček), - Kočí, Ježek (83. Lukeš)

FK Jaroměř: Schejbal - Matějka, Hrabík (61. Böhm), Knap - Michálek, Čenovský - Štajer, Horák, Častvaj - Holub (K), Bano

Poslední kolo Divize C, Semily-Jaroměř, začala podstatně lépe Jaroměř. Už v 5. minutě si na parádní kolmici za obranu od Holuba naběhl Horák, udělal kličku domácímu brankáři a střelou levačkou otevřel gólem skóre zápasu - 0:1. Jaroměř neustále útočila na semilskou branku, ovšem většinou z toho vzniknul ofsajd. Náskok Jaroměř držela do 28. minuty zápasu, kdy domácí Suk prokličkoval Michálka a Štajera, a srovnávací střelou na zadní tyč překonal Schejbala - 1:1. Do druhého poločasu jakoby vstoupil úplně jiný tým než na začátku. Zákrok ve vápně na Holuba v 53. minutě viděl hlavní rozhodčí jako simulaci, a našeho kapitána odměnil žlutou kartou. Spousta chyb a zaváhání vedla k tomu, že se skóre měnilo opět ve prospěch Semil. V 53. minutě dostal krásnou přihrávku do volného prostoru domácí Palcát. Schejbal proti němu vyběhl a zachránil tak branku Jaroměře. Ale míč se odrazil k úplně volnému Ježkovi, který si míč ještě stačil zpracovat a přehodil vyběhnutého Schjebala, který nedosáhl na letící míč - 2:1. Za deset minut po nepřesné přihrávce běží na Schejbala volný Suk. Dohání ho Matějka, ale míč přihraje do vápna před branku k úplně volnému Kočímu, který stál za zády jaroměřské obrany - 3:1. Šanci Lukáše Böhma zhatil lajnový rozhodčí, který odmával velice sporný ofsajd. Faul na Čenovského, který postupoval na bránu ve vápně rozhodčí opět jako nedovolený neposoudil.  V průběhu 77. minuty proběhla výměna názorů mezi domácím Sukem a hostujícím Knapem. Oba dostali žlutou kartu. Semily měly do konce zápasu hodně šancí, ale žádnou neproměnily. 

divize C, SK Semily - FK Jaroměř, 18.6. 2016, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Prvních 30. minut zápasu bylo jednoznačně v naší režii, velmi brzy jsme vstřelili úvodní gól a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli na půdě posledního týmu tabulky vyhrát. Domácí však z ojedinělé akce skórovali a my jsme nebyli schopni již prakticky ničeho. Vypili jsme si tak svůj divizní kalich hořkosti až do úplnného dna.

Rozhodčí: Machýček, Matějček, Brda

DS: Petera

ŽK: 77. Suk - 24. Hrabík, 53. Holub, 77. Knap

Diváků: 100

Video Honzy Rupricha: Gól Adama Horáka v páté minutě zápasu:

 

 

Videosestřih Honzy Rupricha z 30. kola Divize C:

 

Áčko sehrálo s Turnovem vyrovnaný zápas, ale neproměnilo šance, a tak odešlo v posledním domácím zápase poraženo

29. kolo Divize ,,C" - hřiště Jaroměř - 12.6.2016 od 17:00 hodin.

FK Jaroměř  - FK Turnov 1:3 (1:2)

Branky: 28. Častvaj - 14. Havel, 33. Tvrdý, 54. Moravec

FK Jaroměř: Ondráček - Ruml, Hrabík, Knap (85. Mertlík) - Častvaj (60. Matějka), Bano (85. Exnar), Michálek, Čenovský, Horák (73. Seifert) - Holub, Škoda (K)

FK Turnov: Hyka - Šimek (83. Matoušek), Kordík, Novotný, Petřík (K) - Tvrdý, Horák (88. Beníšek), Dlouhý, Hurt D. (75. Drahovzal) - Havel, Moravec

Úvod zápasu přinesl rychlý fotbal z obou stran s mírnou aktivitou hostů. V 7. minutě měla ale velikou šanci Jaroměř. Čenovský vysunul ideálně na Častvaje, který ale jen těsně minul hostující branku. Ve 14. minutě udělali domácí chybu ve středu hřiště, kterou hosté bez problému proměnili a ujali se střelou k tyči v podání Havla vedení - 0:1. Jaroměř tento stav nezlomil, ale naopak nabudil. Ve 28. minutě předvedl krásnou individuální akci domácí Častvaj, kdy si nejprve přehodil u lajny hostujícího hráče, poté si narazil s Holubem a Čenovským a střelou k tyči vyrovnal - 1:1. Hosté dnes byli velmi produktivní, neboť hned z další vážnější šance opět vstřelili  gól. Ve 33. minutě přišel dlouhý míč za domácí obranu, který hostující hráč Tvrdý umístil přesně k tyči Ondráčkovy branky - 1:2. Ve 41. minutě mohli jít hosté do dvoubrankového vedení. Domácí chybovali v rozehrávce a samostatný nájezd hostujícího Havla zastavila tyč domácí branky. 

divize C, FK Jaroměř - Fk Turnov, 12.6.2016, foto: Václav Mlejnek Ondřej Častvaj překonal brankáře hostí ve 28. minutě. Foto: Václav Mlejnek

Druhý poločas začala Jaroměř ospale a hosté trestali. V 54. minutě přišel další rychlý brejk hostů, který s přehledem proměnil Moravec - 1:3. V 68. minutě nastřelil opět Moravec tyč Ondráčkovy branky. Jaroměř se snažila s výsledkem něco udělat, ale vždy narazila do dobře zformované obrany hostí. V 83. minutě měla tutovku ke snížení. Trestný kop rozehrával domácí Škoda, ten vrátil do vápna na zadní tyči Ruml na Matějku, který však ze 2 metrů přestřelil úplně prázdnou branku. V 90. minutě ještě vyslal prudkou ránu na hostující branku domácí Ruml, ale hostující brankář Hyka byl na místě. 

Jaroměř dnes nesehrála špatné utkání. Narozdíl od hostů však nedokázala své šance proměnit a odešla tak v posledním domácím zápase před nejvěrnějšími fanoušky poražena. Do rázu utkání přispěla velmi dobrým výkonem i trojice rozhodčích.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Chtěli jsme se rozloučit s divizní soutěží na domácím hřišti vítězstvím, bohužel soupeř byl nekompromisní v proměňování svých šancí a my jsme ty naše nedokázali v góly přetavit. Děkujeme všem fandům za podporu v celé sezóně a věříme, že si najdou cestu do Růžovky i na podzim!

Rozhodčí: Kotyza, Dujsík, Drábek

DS: Zeman

ŽK: 61. Hrabík, 64. Knap - 43. Kordík, 43. Horák, 64. Tvrdý

Diváků: 159

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.


Zkrácený sestřih zápasu:Wednesday the 22nd.
Template © socoolapps | free drupal themes - All rights reserved.