Muži A

Trenér Exnar: Jestli spadneme, končím!

Trenér mužů Miloš Exnar v rozhovoru pro dubnové číslo Fotbalu v kraji ubezpečil příznivce jaroměřského fotbalu, že má se svým týmem úplně jiné plány, než sestup do 1.B třidy. V článku dále řekl...Před čtyřmi lety se v Jaroměři hrála divize a bohužel to byla jen roční epizoda. Pokud chce někdo působit v divizi, musí mít široký a kvalitní kádr. A s tímto faktem je spojena finanční podpora ze strany sponzorů. A někdy ani tohle nemusí stačit. Sestup z divize mi ve finále nevadil, byla to cenná zkušenost. Co beru jako osobní prohru, je sestup z krajského přeboru v loňské sezóně. Tam se projevila absence kvality a zkušenosti na klíčových postech, nedokázal jsem plnohodnotně nahradit odcházející hráče.


 Miloš Exnar
trenér mužů

Podzimní část v I. A třídě měla podobný příběh jako nepovedené jaro v krajském přeboru. Je bláhové si myslet, že lze měnit věci mávnutím kouzelného proutku. Změna je dřina.

Už se nemůžeme vymlouvat na generační výměnu. Máme určitě jeden z nejmladších týmů v soutěži, v základní sestavě je drtivá převaha hráčů ročníků 1998 - 2000. Je na mě, abych využil přednosti, které tento fakt přináší.

Když jsem před lety přicházel do FK Jaroměř, byl pro mne jedním ze dvou zásadních důvodů, proč jsem tento krok učinil, předseda klubu Jiří Lebedinský (ve funkci předsedy skončil po sezóně 2017/18 - pozn. red.). Jirka nasadil laťku hodně vysoko a převzít po něm předsednické žezlo není vůbec nic jednoduchého. Jeho znalost krajského fotbalového prostředí je obdivuhodná, je respektovanou osobností u hráčů, rozhodčích, funkcionářů.

Před letošní sezónou přišel do týmu Jiří Poděbradský (bývalý ligový fotbalista - pozn. red.) a předčil veškerá moje očekávání. Jeho přínos pro naše mladé hráče je obrovský, i když si to oni někdy možná ani v tento okamžik neuvědomují. To přijde až časem. Jsem moc rád, ze takového hráče v týmu mám.

Dvě největší témata přes zimní přestávku pro mne byla střelecká produktivita a post gólmana. Jiří Kořínek má přinést do našeho týmu gólovou efektivitu. My jako tým mu zase naopak chceme vrátit chuť do fotbalu, kterou podle mne ztrácel. Myslím si, že Jirka by měl působit v Jaroměři dlouhodobě, jak fotbalově, tak lidsky. A usadit se. Jakub Emlar je trochu jiný příběh. Není to typický střelec. Já jeho přednosti vidím úplně někde jinde. Je schopen se zcela obětovat pro tým a svým herním zaujetím strhnout ostatní. Takový typ nám v mužstvu chyběl.

Zimní příprava z pohledu fyzické připravenosti probíhala pod taktovkou již zmiňovaného Jirky Poděbradského. Tady jsme byli připraveni velmi dobře. Záměrně používám minulý čas, protože aktuálně už to může být jinak. Tréninkový výpadek je již značný. Ze zkušenosti vím, že na úrovni kraje nejsou individuální tréninky reálné. Pokud existuje nejistota ohledně pokračování soutěže, hráče trénovat nenutím, nechávám to na jejich individuálním rozhodnutí. Je lepší, když si od fotbalu odpočinou. O to bude jejich chuť větší, až s fotbalem zase začnou.

O koronaviru se toho napsalo, píše a napíše ještě mnoho, proto se tomuto tématu vyhnu. Možná jen myšlenku. Přijde mi to symbolické. Strašně jsme chvátali, nic nestíhali, trhali jsme rekordy ve spotřebě. Teď jsme zpomalili. Osobně si myslím, že dohrát jaro bude nesmírně složité. A to nejen z pohledu termínů. Hráči nemůžou jen tak bez přípravy naskočit do ostrých zápasů. To by byla během prvních dvou kol polovina zraněných. Čas hraje prostě proti nám.

Jsou tedy veskrze dvě varianty - anulovat zcela tento ročník anebo jej uzavřít na základě podzimu 2019. A je pochopitelné, že každá z těchto variant bude mít logicky své příznivce a odpůrce.

Jiří Poděbradský a Miloš Exnar, foto: Václav Mlejnek Jiří Poděbradský a Miloš Exnar. Foto: Václav Mlejnek.

Rozhovor trenéra Miloše Exnara

Trenér mužů Miloš Exnar poskytl obsáhlý rozhovor časopisu Fotbal v kraji, jehož aktuální číslo je právě na cestě do schránek předplatitelů.

Čtenáři jeho prostřednictvím nahlédnou do nedávné minulosti týmu, i když hlavní prostor článku je věnován současnosti a patové situaci po zastavení soutěží. Klíčová týmová role loňské posily Jiřího Poděbradského a rozbor fotbalových kvalit staronových hráčů Jiřího Kořínka a Jakuba Emlara, to jsou stěžejní témata rozhovoru, k němuž se v nejbližších dnech vrátíme i na našem klubovém webu.

muži A - 2. PU, 2.2.2020, foto: Václav Mlejnek Trenér Miloš Exnar (vpravo) začátkem února během druhého přípravného utkání s Chlumcem nad Cidlinou. Foto: Václav Mlejnek.

Jaro 2020 začíná! Jaké jsou změny v kádru mužů?

Bohaté dešťové srážky odsunuly premiéru mužů v jarní části AM GNOL 1.A třídy o týden. Jaroměř vstoupí do soutěže venku, a to v neděli 15.3.2020 s béčkem FK Náchod, kterému má oplácet podzimní prohru 1:2. Pojďme si při této příležitosti přehledně představit změny, které proběhly v týmu dospělých během zimy.

Příchody 

   
Jiří Kořínek
útočník
SK Dobruška
Jakub Emlar
útočník
TJ Velichovky


Odchody 

   Tomáš Hanusík – přerušení hráčské činnosti
   Matěj Exnar – ukončení hráčské činnosti
   Miroslav Grmela – přestup do TJ Velichovky
   Mário Németh – přestup do TJ Velichovky

 

Soupiska 

Brankáři:

   Adam Miller  (1999)
   Tomáš Finke  (1999)

Obránci:

   Adam Horák (1995)
   Martin Michálek  (1986)
   Tomáš Mertlík  (1999)
   Daniel Valášek (1998)
   Jiří Poděbradský (1982)
   Martin Pácalt (2000)

Záložníci:

   Matěj Petráček  (1999)
   Ondřej Častvaj  (1998)
   Ondřej Toman  (1999)
   Miloš Exnar  (1999)
   Petr Konrád  (1998)
   Radek Chalupa  (2000)

Útočníci:

   Lukáš Emlar  (1999)
   Martin Čenovský  (1992)
   Jakub Emlar  (1995)
   Jiří Kořínek  (1991)

 

Realizační tým:

trenér: Miloš Exnar st. / Asistent:  Matěj Exnar / Vedoucí mužstva: Evžen Zvolánek / Zdravotnice:  Michaela Zvolánková / Sekretář:  Jiří Červenka

 

Přehled přípravných zápasů:

SK Pardubičky - FKJ3:4 (1:0)Chalupa 2x, Čenovský, Konrád
FK Chlumec n.C. B - FKJ1:0 (0:0)
FK Náchod B - FKJ2:0 (1:0)
FC Nový HK - FKJ2:4 (1:2)Častvaj, Emlar L., Exnar Mi., vlastní
FKJ - FK Chlumec n.C. B0:3 (0:1)
FKJ - SK Sparta Úpice9:1 (6:1)Chalupa 2x, Častvaj 2x, Emlar J. 2x, Horák, Kořínek, Emlar L.

 

A jak odpovídal trenér Miloš Exnar na otázky Náchodského deníku do fotbalové přílohy, která vyšla toto pondělí?

Cíl pro jaro?

Vzhledem k našemu postavení v tabulce je sportovní cíl zcela jasný - vyhnout se sestupovým starostem a co nejdříve zamířit do vyšších pater.

Aktualizace 14.3.2020 - doplněn přestup Miroslava Grmely do TJ Velichovky

Bonusový přípravný zápas s gólovou nadílkou

6. PU - muži - 7.3.2020 12:00 Stadion Slavia HK - UMT

FK Jaroměř - SK Sparta Úpice 9:1 (6:1)

Branky: 1. Častvaj, 8. Horák, 15. Chalupa, 39. Kořínek, 40. Chalupa, 42. Častvaj, 51. Emlar J., 65. Emlar L., 71. Emlar J. - 35. ?

FK Jaroměř: Finke (46. Miller) - Horák, Poděbradský (46. Filip), Michálek (46. Pácalt), Valášek - Chalupa, Emlar L., Exnar, Častvaj - Emlar J., Kořínek (46. Čekal)

Namísto prvního mistrovského utkání, odloženého pro nepřizpůsobilý terén, se dnes odehrál šestý přípravný zápas, a to na umělé trávě Slavia Hradec Králové. Soupeřem byl SK Sparta Úpice, která letos hraje 1.B třídu a po zimní přestávce bude startovat z 11. příčky.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Soupeř řešil před vlastním zápasem problém s dostatečným počtem hráčů, což se na úrovni utkání projevilo. My jsme si vyzkoušeli hru do zajištěné obrany, vytvořili si spoustu šancí, mnoho z nich ale zůstalo nevyužito.

Rozhodčí:  Štosek, Kraj, Filip

Diváků: 17

muži A - 6. PU, 7.3.2020, foto: Václav Mlejnek Foto: Evžen Zvolánek.

Změna termínu zahajovacího zápasu mužů

Vzhledem ke stavu hřiště v Růžové ulici po několika deštivých dnech a předpovědi srážek na víkend se úvodní zápas jara s TJ Sokol Nepolisy odkládá na čtvrtek 30. dubna 2020. Tým mužů se do jarních bojů v 1.A třídě zapojí tedy až příští neděli 15.3.2020 na umělé trávě v Náchodě proti tamnímu týmu "B".
Tuesday the 7th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.