Penaltové vítězství áčka v dohrávce na hřišti v Bělohradu

16. kolo VOTROK KP - hřiště Lázně Bělohrad - 8.5.2018 od 17:00.

TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř 1:2P (0:0)

Branky: 63. Mesner - 74. Škoda       (PK 1:3)

TJ Lázně Bělohrad: Šebesta - Mindl (81. Kluz), Hrnčíř, Horáček (61. Šorm R.), Malý (71. Kracík) - Rejman (61. Mesner), Loner (K), Šrám, Lánský - Rychecký (90. Šorm M.), Odvárko

FK Jaroměř: Ondráček - Horák, Michálek (K), Heidler, Knap - Valášek (61. Holub), Čenovský, Bano, Kilevník, Müller - Jirásek (61. Škoda)

Dohrávané sváteční utkání v Bělohradu začalo z obou stran opatrně a žádný tým nechtěl udělat chybu. První šanci měla v 15. minutě Jaroměř, když ale centr Bana nedokázal dostat mezi domácí tyče hlavou Kilevník. Od poloviny poločasu byla lepším týmem Jaroměř a měla územní převahu. Ve 27. minutě střílel Horák po kombinaci středem hřšitě vedle Šebestovy branky. Ve 32. minutě měla Jaroměř největší šanci prvního poločasu. Bano přihrál za obranu Jiráskovi, který však ve vyložené šanci minul branku domácích. Ve 42. minutě střílel Michálek, ale domácí brankář dokázal jeho střelu zkrotit.

Druhý poločas začal převahou Jaroměře, která nepouštěla domácí na svou polovinu, ovšem její tlak končil vždy před domácím vápnem. Z ničeho nic tak udeří z první vážnější šance zápasu domácí. V 57. minutě se dostal centr z pravé strany na zadní tyč, kde byl úplně volný Mesner a ten po minutě pobytu na hřišti skóroval - 1:0. Jaroměř tento gól nerozhodil a dál domácí tým přehrávala. V 74. minutě pak bylo vyrovnáno, kdy se trefil z přímého kopu krásně do víka domácí branky rovněž střídající Škoda - 1:1. Minutu na to měla Jaroměř další gólovku, ovšem Kilevník trefil pouze nohy domácího brankáře Šebesty. Od této chvíle se již moc fotbal nehrál a spíše se střídalo a zdržovalo. Hosté se tak do souvislejšího tlaku nedostali a rozhodnout tak musely penalty. V nich pak byla úspěšnější Jaroměř, když ji podržel dvěma chycenými penaltami gólman Ondráček, a připsala si tak do tabulky o bod navíc.

Jaroměř byla od začátku zápasu herně lepším týmem, dobře kombinovala a domácí herně přehrávala. Nedařila se ji ovšem opět koncovka, a tak byla nakonec ráda za bod a vítězství na penalty, které je vzhledem k průběhu zápasu a šancím zasloužené.

O. Velich, TJ Lázně Bělohrad: Po dvou výhrách na penalty jsme dnes chtěli bodovat naplno. Nakonec máme ale pouze bod, i když jsme sahali po třech a byli jaroměřským více než vyrovnaným soupeřem. V pruhé půli jsme šli do vedení, ale trochu jsme se zalekli možné výhry. S tím spojená pasivita přinesla vyrovnání po precizně zahraném trestném kopu. Penalty jsme bohužel nezvládli. Velkou radost mám z výkonu našich mladíků ( ročníky 2001 a 2002 ), kteří odvádějí velice dobré výkony.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Tradičně jsme byli velmi jistí a organizovaní směrem dozadu. Stejně tak tradičně se trápíme v koncovce a nejsme schopni vstřelit v zápase více gólů. A také tradičně nám jdou penalty.

Rozhodčí: Martínek, Pešava, Bačo

ŽK: 86. Odvárko - 56. Michálek, 80. Heidler, 86. Knap

Diváků: 127

muži A Martin Škoda, 29.4.2018, foto: Václav Mlejnek Nejlepší střelec týmu a autor gólu Martin Škoda při rozcvičení před nastoupením do zápasu. Ilustrační foto: Václav Mlejnek

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.


Saturday the 10th.
Template © socoolapps | free themes - All rights reserved.