Áčko vybojovalo na horké půdě v Bělohradě 3 body nakonec i v 8 lidech !

23. kolo VOTROK KP - 26.4.2015 od 17:00 – hřiště Bělohrad.

TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř 3:5 (0:3)

Branky: 46. Berger, 68. Michálek D., 75. Berger (z p.k.) – 9. Exnar, 14. Holub, 17. Čenovský, 80. Holub, 88. Holub

TJ Lázně Bělohrad: Gall - Šrám, Wagenknecht, Kazda-K, Zejfart (66.Novák) - Hrnčíř (46.Michálek D.), Loner, Lánský, Berger - Odvárko (58.Krušina), Šorm

FK Jaroměř: Ondráček – Horák (82. Rejchrt), Ruml, Hrobský-K, Novák – Exnar (90. Valášek), Michálek, Ruprich, Holub, Čenovský (84. Bano) - Škoda

Jaroměř začala utkání v Bělohradě výborně a již ve 4 měla kopat jasnou penaltu po faulu na Holuba, píštalka rozhodčího však zůstala němá. V 9 minutě šla již do vedení. Holub přihrál na Čenovského, jehož střelu vyrazil brankář Gall před sebe. K ní se dostal Matěj Exnar a přehodil domácího brankáře - 0:1. Ve 14 minutě vstřelila Jaroměř další branku. Na levé straně utekl Škoda a nacentroval před branku, kde se ve skluzu prosadil Holub - 0:2. To však nebylo ze strany Jaroměře vše. V 17 minutě skončil přímý kop Čenovského za zády domácího brankáře Galla a bylo to 0:3. Po tomto gólu se Jaroměř trochu ukolébala a nechala hrát domácí. Ti se však do žádné vyložené šance nedokázali dostat. Ve 37 minutě zahrávala Jaroměř 3 rohy po sobě a v tom třetím trefil v mlýnici v domácím vápně Škoda pouze břevno domácí branky. Hned pár sekund nato měl vyloženou šanci Holub, ovšem sám před brankářem Gallem si nechal utéci balón příliš od nohy. Ve 40 minutě vyvezl Exnar míč z levé strany a přihrál ideálně do běhu Škodovi. Ten postupoval úplně sám na Galla, ovšem nedokázal ho prostřelit ani obejít. Jaroměř tak mohla poločas vyhrát úplně v pohodě 0:5 a nikdo by se nemohl divit. To se jí však nakonec málem vymstilo....

muži A TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř A 26.4.2015, foto: Václav Mlejnek 14. minuta a gól Jana Holuba. Foto z videa..

Do druhého poločasu vstoupila bohužel Jaroměř i přes jasné pokyny velmi špatně. Hned v první minutě přišel z pravé strany první centr a přesná hlavička Bergera znamenala snížení - 1:3. Domácí tento gól nakopl a byli lepším týmem. V 54 minutě střílel k tyči Lánský, ale Ondráček byl na místě. V 67 minutě se domácí přiblížili na rozdíl jediné branky. Odražený balón ve vápně usměrnil v těžké pozici do jaroměřské sítě Dominik Michálek - 2:3. Jaroměři se v této části hry vůbec nedařila kombinace a úplně přestala hrát. V 70 minutě střílel nebezpečně domácí Šrám, ovšem jeho tečovanou střelu Ondráček vyškrábl s vypětím všech sil nad. V 75 minutě přišlo vyrovnání. Ve vápně byl ,,údajně" faulován Kazda a kopala se přísná penalta, kterou proměnil Berger - 3:3. Tento vyrovnávací gól odstartoval řadu emocí v hledišti, na hřišti i mezi lavičkami. K tomu pak spoustu žlutých a nakonec i červených karet. Ze strkanice po odpískané penaltě byli vyloučeni navíc nakonec 2 hráči Jaroměře, a to jmenovitě Škoda, Michálek. Domácí cítili šanci proti oslabeným hostům na vítězný gól. Proti byl však bojovný tým Jaroměře v čele s Honzou Holubem. Jeho krásná individuální akce a střela na zadní tyč domácí branky znamenala čtvrtou branku pro jeho tým - 3:4. Domácí tento gól zaskočil a utápěli se v nepřesnostech. Jaroměř bránila těsné vítězství s vypětím všech sil. V 89 minutě vybojoval Jan Bano míč u rohového praporku domácích, přihrál před branku na Holuba a ten zkompletoval svůj dnešní hattrick - 3:5. Tento gól znamenal definitivní pojistku jaroměřského vítězství ve velmi vypjatém a hektickém závěru zápasu.

Jaroměř odehrála neskutečný první poločas. Hrála výborně, vstřelila 3 krásné, rychlé góly a řadu dalších gólových šanci nevyužila. Druhý poločas však začala velmi ospale a Bělohrad trestal. Závěr zápasu si zbytečně zkomplikovala vyloučeními, ale bojovným výkonem v závěru a díky osobnosti Jana Holuba si nakonec zasloužené vítězství vzít nenechala.

O. Velich (domácí): Opět jsme prospali začátek utkání. Dnes trochu více, než obvykle, takže již v 17. minutě to bylo 0:3 !!! Do poločasu jsme se do hry nedostali a soupeř mohl klidně navýšit skóre o 3 až 4 branky. V druhé půli to byla " trochu jiná káva ". Po vyrovnání a vyloučení 2 hráčů soupeře jsme však 2x inkasovali ... To se asi může stát jen nám !!!

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Po prvním poločase to vypadalo na velmi poetické nedělní odpoledne. Hráli jsme elegantní a chytrý fotbal a domácí mohli být rádi, že prohrávali jen 0:3. Bohužel druhá půle přinesla spoustu emocí, mnohdy negativních a nebyla vůbec reklamou na fotbal. Nakonec jsme sice vydřeli tři body, když se tým vzepjal pod vedením Honzy Holuba k heroickému výkonu a v dvojnásobném oslabení dvakrát skóroval. Jsou to však body s příchutí hořkosti a trpkosti.

Rozhodčí: Beránek, Prokůpek, Lavrenčíková

DS: Střížka

ŽK: 42.Loner, 60.Michálek D., 62.Zejfart, 86.Wagenknecht, 90.Lánský - 26.Michálek, 58.Ruprich, 71.Holub, 72.Exnar, 76. Ruml, 90+3.Novák, 90+4.Ondráček

ČK: 90+4 Michálek D. - 74. Škoda, 74. Michálek, 90+3. Novák