Áčko vyhrálo po zlepšeném výkonu ve 2. poločase zápas v Červeném Kostelci

PŘIDÁNA FOTOGALERIE

3 přípravné utkání - 26.7.2015 od 17:30 – hřiště Červený Kostelec.

TJ Červený Kostelec - FK Jaroměř 2:4 (1:1)

Branky: 1. Martínek, 53. vlastní - 32. Holub, 55. Exnar, 78. Častvaj, 80. Vladeka

TJ Červený Kostelec: Martínek - Fireš, Škoda, Koval, Hlava D. (60. Trudič) - Hundák (46. Svoboda), Hála (60. Štelzig), Martínek, Hlava L. (60. Máslo) - Petrů, Vít M. (46. Nývlt)

FK Jaroměř: Šebesta - Horák, Krahulec, Ruprich, Michek (65. Valášek) - Kilevník, Holub (65. Böhm), Michálek (65. Častvaj), Čenovský - Exnar, Bano (65. Vladeka)

Jaroměř nemohla začít zápas v Kostelci hůř. Michek vyrobil při rozehrávce obrovskou chybu hned v první minutě. Martínek tak měl lehkou úlohu a domácí se snadno dostali do vedení - 1:0. Hosty tento vývoj zaskočil a domácí byli lepším týmem. V 6. minutě přihrál Bano ideálně Exnarovi, ale ten si se svou šancí neporadil. V 8. minutě hlavičkoval na branku Jaroměře David Hlava, ale Šebesta byl na místě. V 18. minutě hlavičkoval nebezpečně domácí kanonýr Martin Vít, ale Šebesta jeho hlavičku vyrazil. Po těchto šancích domácích se Jaroměř konečně dostala do zápasu a začala být lepším týmem. Ve 28. minutě předvedli krásnou kombinaci Kilevník s Holubem, ale střela Holuba šla pouze doprostřed branky domácích. Ve 32. minutě bylo vyrovnáno. Bano si narazil s Holubem, ten pronikl do vápna a bombou pod břevno vyrovnal - 1:1. Do konce poločasu měly oba týmy ještě po dvou šancích, ale nedokázaly je proměnit.

Do druhého poločasu vstoupila Jaroměř výborně a předvedla krásnou kombinační akci na jeden dotek, kterou zakončila střela Exnara do břevna. V 52. minutě pokračoval tlak Jaroměře, ale střelu Michka zastavila opět branková konstrukce domácích. Jako blesk z čistého nebe tak přišla branka domácích. Brejk Davida Hlavy v 53. minutě zaváněl 2x ofsajdem, ale gól nakonec platil a navíc si hosté vstřelili gól v nepřehledné situaci sami - 2:1 pro domácí. Jaroměř tento gól nepoložil a hned v 55. minutě vyrovnala. Kilevník přihrál ideálně na Exnara a ten skóroval pod padajícím domácím brankářem - 2:2. V 57. minutě střílel prudkou ranou k tyči hostující Holub. Jaroměř byla od této chvíle lepším týmem a získávala převahu. Domácí však hrozili rychlými brejky, když po jednom z nich trefil Martínek hlavou břevno. V 77. minutě hlavičkoval po rohu nebezpečně Ruprich. V 78. minutě předvedl důraz ve vápně domácích Častvaj a propálil vše, co mu stálo v cestě, a otočil tak skóre na stranu Jaroměře - 3:2. V 80. minutě vypálil z vápna Vladeka a jeho střela propadla mezi nohama domácího brankáře - 4:2. Do konce zápasu měla Jaroměř ještě nějaké šance, ale nedokázala je využít, ale i tak se zrodilo její zasloužené vítězství.

přátelské utkání muži A SK Červený Kostelec - FK Jaroměř 26.7.2015, foto: Václav Mlejnek přátelské utkání muži A SK Červený Kostelec - FK Jaroměř 26.7.2015, foto: Václav Mlejnek

Třetí gól v pořadí byl zároveň prvním gólem Ondřeje Častvaje za jaroměřské áčko. Foto: Václav Mlejnek

Jaroměři opět nevyšel začátek zápasu a hned v první minutě inkasovala. To byla voda na mlýn kvalitnímu týmu domácích, který dobře bránil a vyrážel do brejků. Jaroměř však zabrala a dokázala otočit skóre ve svůj prospěch a nakonec si připsala zasloužené vítězství.

Rozhodčí: Vítek Pavel, Tryzna, OFS Náchod