ban 20230925 pozvanka pohar Horice - Jar

Novinky

Představujeme další posilu ,,A" týmu - Lukáše Müllera

V seriálu rozhovorů s posilami našeho ,,A" týmu se nám dnes představí jaroměřský odchovanec Lukáš Müller (r. 1997).

Lukáši, vzpomeneš si ještě, jak je to dlouho, kdy jsi hrál naposledy v dresu Jaroměře? A vzpomeneš si na svůj poslední zápas v našich barvách?

Hned na začátek bych chtěl pozdravit všechny jaroměřské fandy. A teď k otázce. Naposled jsem nastoupil v barvách Jaroměře v sezoně 2013/2014. A poslední zápas byl za chlapy proti Chlumci. Ten zápas se nám povedl a vyhráli jsme 4:1, poté už jsem z Jaroměře odešel.

Popiš krátce našim fanouškům svou fotbalovou kariéru.

Začínal jsem v SK Smiřice, kde jsem hrál v mladších žácích a jelikož zde přípravky nebyly,  tak jsem odešel na hostování do nedalekého Černilova, kde jsem hrál ve starší přípravce a za mladší žáky. Poté jsem odešel hrát za starší žáky zpět do Smiřic, kde jsem absolvoval letní přípravu. Následně jsem se stěhoval do Jaroměře, kde jsem hrál za starší žáky, až po dorost. Později se mi naskytla možnost jít hrát do hradecké Olympie. Obával jsem se, že to bude velký skok, ale musel jsem se s tím vyrovnat. Nejprve jsem nastoupil za starší dorost „B“ a poté jsem se přesunul do staršího dorostu „A“, kde se hrála druhá česká nejvyšší soutěž, tedy 2. liga staršího dorostu, ve které byla super parta a trenérské obsazení. Trénoval nás výborný trenér pan Michal Stříž. Následovalo  ještě pár zápasů za chlapy  v krajském přeboru a příprava na Divizi „C“. Poslední rok jsem si zahrál za dorostence, a protože nebyla možnost pokračovat v hradecké Olympii,  tak jsem se rád vrátil zpět mezi super lidi a partu, a to právě do FK Jaroměř.

Všeobecně jsi vnímán jako veliká posila Jaroměře. Popiš, jak se Tvůj příchod do Jaroměře uskutečnil?

Určitě se jako velká posila necítím. V týmu je hodně hráčů, kteří prošli divizními a ligovými týmy, takže se mám pořad co učit. Chlapský fotbal je něco jiného než dorostenecký, takže si nejdříve musím zvyknout na důraznější hru a na to, že proti mně budou nastupovat zkušení borci. Když jsem z Jaroměře odcházel, pan Jirka Lebedinský říkal, že se stejně jednou vrátím.  V té době jsem si myslel, že v Olympii budu hrát za chlapy a do Jaroměře se už nevrátím, ale to,  jak se čas v dorostu krátil, docházelo mi,  že se do „A“ týmu Olympie neprobojuji, a tak jsem neustále přemýšlel, jak to vyřešit. Na turnaji v Jaroměři jsem se bavil s panem Lebedinským a ten mi říkal, že pokud se budu chtít vrátit, tak mám v Jaroměři dveře otevřené. Toto mě velmi potěšilo, a pak už to byla jasná volba. Jsem rád, že mohu hrát právě tady.

Jaké byly Tvé první dojmy ze svého nového týmu a jak bys ho popsal?

První dojmy? Protože jsem to tady už znal, tak jsem se těšil na super zázemí, hezké hřiště a hlavně vynikající partu, která v Jaroměři vždy byla. Tým je trošku jiný, než býval, ale většinou to jsou hráči, kteří si Jaroměří prošli a teď se vrací. Tým je super. Je nás tu hodně mladých  a do toho zkušení borci, namátkou Honza Holub, Martin Kilevník, Martin Čenovský, Daniel Svoboda a Martin Michálek.

Jak bys popsal dosavadní přípravu, fungování týmu a jeho výsledky?

Přípravu jsme začali 12.7. Trénujeme 3x týdně, převážně fyzičku, herní cvičení a přípravu na nové rozestavení, které bude trenér preferovat. Výsledky nám zatím moc nevyšly, avšak myslím si, že hra nebyla až tak špatná, jak vypadaly výsledky. První zápas byl s hradeckou U-19, která měla za sebou dvoutýdenní přípravu, takže jsme drželi krok první poločas a druhy už jsme polevili.  V dalším zápase jsme přivítali účastníka Divize „C“ Kratonohy, kde jsme v prvních 25 min. prohrávali 2:0, a poté jsme dokázali srovnat a nakonec zápas dotáhnout do vítězného konce 6:4. Je škoda vstřelených gólů, které jsme dostali. Další zápas nás čekal s FK Černilov, který skvěle bránil, a my jsme se těžko dostávali do jeho zatažené obrany. Nakonec se nám povedlo vstřelit 3 góly a žádný nedostat. Nakonec přišel poslední zápas a to v Červeném Kostelci, kde jsme po 20-ti  minutách prohrávali 2:0. V závěru poločasu přišla penalta, kterou jsem neproměnil, což mě velice mrzí.

Na co se ve svém novém působišti těšíš nejvíc?

No určitě na výborný tým a super partu. Na všechno od tréninku až po zápasy na krajský přebor, který je v současné době hodně kvalitní a hraje zde několik výborných hráčů. Prostě se těším na všechno.

Je něco, co Tě za tu krátkou dobu mile, nebo i nemile překvapilo?

Pouze mile. Vše je tu super, jak jsem již řekl, od vedení až po trenérské obsazení a hlavně vynikající atmosféra v týmu. Dále je zde, dle mého mínění, snad nejhezčí hřiště v okolí. Je trochu škoda, že už se zde nehraje Divize „C“, ale třeba se časem diváci budou moci těšit i na divizní zápasy.

Na jakém postu na hřišti se cítíš nejlépe?

Když jsem odcházel z Jaroměře, hrál jsem stopera až do staršího dorostu. Poslední půlrok v dorostu jsem hrál ve středu zálohy, tedy spíše takový defenzivní štít, a zde mě to velice vyhovuje, už jen proto, že se dostanu více k míči a do více šancí.

Kdo je podle Tebe největším favoritem příští sezóny KP?

Myslím, že RMSK Cidlina bude chtít jít výš, jelikož podle mně do Bydžova divize patří, a poté určitě Vysoká, Slavie Hradec, Červený Kostelec a v neposlední řadě FK Jaroměř!

Na jaké umístění podle Tebe má současný tým na konci této sezóny?

Protože jsme docela mladý tým, doplněný zkušenými hráči, je hlavní, abychom si na sebe zvykli a vžili si nový styl hry. Za sebe věřím, že by tento tým mohl do dvou let vrátit divizi zpět do Jaroměře.

Co bys chtěl vzkázat závěrem jaroměřským fanouškům?

Tak určitě ať chodí v hojném počtu. I když se v divizi nedařilo, fanoušci chodili. Teď to bude krajský přebor, takže se bude na co koukat. „B“ tým postoupil do „B“ třídy, kde se pohybuje hodně kvalitních týmů, a tak si myslím, že pro jaroměřské fandy to bude velké lákadlo. Mohu slíbit, že se budeme snažit a podávat nejlepší výkony a zkusíme se porvat o nějaké pěkné místo v horním patře tabulky 

Díky za rozhovor.

Muller

Tuesday the 26th.
Template © socoolapps | free wordpress themes - All rights reserved.