ban_20240420_Hejtmnkovice ban_20240420_Hejtmnkovice_plus_dorost

Novinky

Zasloužená prohra áčka ve čtvrtfinále poháru hejtmana v Železnici

Čtvrtfinále poháru hejtmana KFS KHK - středa 17.4.2024 od 17:00 - hřiště Železnice.

TJ Sokol Železnice - FK Jaroměř 4:1 (2:0)

Branky: 8. Miler, 38. Míka, 53. Miler, 66. Kypr - 89. vlastní (Starý A.)

TJ Sokol Železnice: Puš - Mestický (46. F. Burgert), Starý (K), Haken, Odvárko - Šťastný (84. Kracík), Miler - Klouza (69. Bucek), Míka (84. J. Daniš ml.), Barták - Kypr (80. D. Burgert)

FK Jaroměř: Prochyra - Horák, Bajer, Lebedinský, Pohořálek (70. Skalický) - Častvaj, Gorol (K), Bano, Skalický (70. Korityák), Rind - Exnar Mi.

Referát převzat z webu soupeře: Od čtvrtfinále stále prestižnější soutěže se očekávalo porovnání sil týmu z klidného středu tabulky krajského přeboru a družstva, které by tuto přebor rádo okusilo.

Domácí po nesmělém začátku šli do vedení v 8.minutě, když se k míči u postranní čáry dostal Šťastný, nacentroval do vápna, tam Starý hlavou prodloužil k neobsazenému Milikovi a ten nedal Prokhyrovi žádnou šanci – 1:0. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji – Klouza šikovně sklepl rozběhnutému Mesťovi, který jen těsně minul šibenici jaroměřské branky. Ve 13.minutě se do gólovky dostal hostující Pohořálek, pohořel ale na Pušovi. Ve 20.minutě hlavičkoval těsně mimo Haken. 32.minuta přinesla další dobrou příležitost Železnice – důrazný Kypr potáhl míč, naservíroval před branku volnému Klouzovi, ten ale minul. Ve 38.minutě už se síť za zády Prokhyry rozvlnila podruhé – aktivní Kypr prostrčil nabíhajícímu Míkovi a ten z mírného úhlu umístil míč k tyči mimo dosah jaroměřského brankáře – 2:0. Dobré příležitosti si vypracovali i hosté, pokud se ale dostali k zakončení, byl na místě jistý Pušák.

Po změně stran se na další branku čekalo znovu 8 minut – na Míkův roh vyskočil nejvýš Michal Miler a poslal hlavou balón do sítě – 3:0. Pasáž mezi 60. a 75.minutou byla zcela v režii Železnice, která si vytvořila velký tlak a v 66.minutě přišla i další branka, když Klouza uvolnil rozběhnutého Kypiho a ten situaci 1:1 zvládl parádně - 4:0. V tomto úseku hry přišly ještě šance Hagiho, Hakyho a Dana Bartáka, gólem ale neskončily. Diváky muselo pobavit i nevídané Hakyho sólo přes celé hřiště, které skončilo střelou, hostující brankář ale dokázal vyrazit na roh a po něm trefil Haky břevno. V 72.minutě potáhl míč Filda Burgert, našel Bartáka a Danovu střelu odvrátil na brankové čáře dobře postavený bek hostí. Dan Barták o minutu později nachystal centrem z leva další gólovku, ale Milik hattrick odmítl a mířil vedle. V 86.minutě přišla bratrská "burgerťácká" akce – Filda poslal do gólovky Davida, ten ale tvrdou střelou branku přestřelil. Poslední minuta přinesla jediné výraznější okno v naší defenzívě – po nedorozumění usměrnil míč do vlastní sítě Adam Starý 1:4 - a Železnice přišla o pohárovou neprůstřelnost. Nikoliv ale o postup mezi poslední čtyřku soutěže!

Škoda, že chladné počasí zřejmě odradilo část diváků – nejpovedenější jarní výkon Železnice viděla asi polovina obvyklé návštěvy. Ti, kdo přišli, byli ale hodně znát – děkujeme.

Pohár TJ Sokol Železnice - FK Jaroměř, 17.4.2024 Foto: Václav Mlejnek. Fotogalerie k zápasu zde.

Vladimír Blažej, trenér TJ Sokol Železnice: Jaroměř je mimořádně kombinačně vyspělým celkem, který výborně diriguje Radek Gorol. Specialitou jsou průnikové přihrávky do otevřených prostorů v defenzívě protivníka. Tak se duel od počátku odehrával a jaroměřský kolotoč svěřenců trenéra Miloše Exnara byl velmi intenzívní. Náš tým se zpočátku rovnal, emočně i systémově, nicméně poté, co jsme stabilizovali rozestavení i hlavy, jsme zápas pozvolna dostávali do naší režie. Stále více jsme získávali míče v rámci dobrého dostupování hostů na naší polovině a přecházeli do rychlých kombinačně slušných kontrů. Ukázkou tohoto pojetí byl druhý gól v podání dvojice Kypr - Míka. Po pauze nás náš soupeř zaskočil prvních pět minut, pak jsme hodně vzali taktovku do rukou a kromě branek jsme vytvořili řadu zajímavých situací, které diváky dostávaly do varu. Musím říci, že tolik šancí na naší straně jsem nečekal, průběžný stav mohl být rozhodně vyšší než 4:0. Nakonec jsme tento skvělý postup zakončili humorně, když v situaci "široko daleko nikdo od soupeře" nic nezabránilo tomu, aby si naše duo obránců vyzkoušelo i síť naší svatyně. Dnes musím chválit i individuálně, výkonem mne velmi mile překvapili Dan Barták a Michal Miler, právě Michal nastolil výživovou otázku vhodnosti oběda ve formě kung-pao s rýží před zápasem, protože kromě dvou gólů jezdil jako pila. Mužstvo hodně oceňuji, semifinále je mimořádným úspěchem. Rovněž musím říci i tuto poznámku, Lukáš Haken vedl třikrát rozcvičku a v těchto třech zápasech jsme dali 15 branek, takže vzniká nový rituál ;-). Škoda, že počasí zřejmě některé diváky odradilo, protože dnes se hrál fotbal hodně pro ně. Jsme tedy mezi posledními čtyřmi, společnost nám dělají celky Police nad Metují, Solnice a Libčan. Ve skrytu duše jsme si přáli v semifinále Jičín, ten bohužel Libčany doma nepřehrál, mohl to být velký regionální fotbalový svátek. Závěrem - kluci, děkuji Vám, ale v pátek se opět vracíme na zem a budeme myslet na nedělní duel.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Domácí nás předčili zásadně ve dvou věcech - zarputilosti a houževnatosti. Jsou zápasy, kde fotbalovost musí jít částečně stranou a musí se nahradit bojovností a jednoduchostí. To byl dnešní zápas. Výsledek je ve finále ještě milosrdný, soupeř si vytvořil ještě několik dalších jasných šancí, které neproměnil.

Rozhodčí: Kuric, Šiling, Janota

ŽK: 75. Prochyra, 80. Podolník

Diváci: 131

Zkrácený sestřih:

Čtvrté kolo finálové skupiny STŽ U15

4. kolo Dahasl KP  SŽ U15  -  Neděle 14.4. 2024 od 14:00 - hřiště Opočno

FK Jaroměř - SK  Dobruška/ TJ Spartak Opočno  1:7 (1:2)

Branky: 6. Bém - 12.,47. a 78. Novák,31.Vostoupal,51.,61. a 75. Lehký

FK Jaroměř: Vávra - Kašajík, Kuhajdík(C), Křen , Hemelík - Libich, Holemář, Koudelka, Škoda - Bém, Vlček

Průběžně střídali: Puhlovský, Haase,Valášek

Stanislav Kašajík, Petr Libich - trenéři FK Jaroměř: opět bláznivý zápas s krutým výsledkem. Po herně vyrovnaném prvním poločase přišlo brzské vyloučení Libicha po zahrání ruky v pokutovém území a po následné penaltě už bylo vše dané . Kluci statečně bojovali , ale stálé nás sráží zbytečné chyby.

ČK: 1-0   46.minuta Libich Šimon

Rozhodčí: Valihora Jaromír

Diváků: 45

I přes zlepšený výkon MLD nestačil na Dohalice

6. kolo Krajský přebor mladšího dorostu  U 17 - skupina o umístění, jaro - neděle 14.4.2024 od 14:00 - hřiště Dohalice.

TJ Sokol Dohalice - FK Jaroměř/TJ Velichovky 3:2 (0:0)

Branky: 49. Chejnovský ( vlastní), 51. Baudyš, 57. Veselý, 71. Bičiště, 81. Baudyš

FK Jaroměř/TJ Velichovky: Chejnovský  - Felcman D., Hanák, Stradiot, Nitsa - Hampl, Kunc, Baudyš, Nguyen - Dohnal ( C ), Kadlec

Průběžně střídali: Hušek, Havlík, Dostál, Felcman O.

TJ Sokol Dohalice: Hájek ( C ) - Vyčítal, Vu Xuan Phat, Zvoníček, Bártl, Rybáček, Veselý, Kulhánek, Plašil, Amare, Bičiště

Průběžně střídali: Jedlička, Drábek, Kotek, Rygl, Furman, Honegr, Merta

Referát převzatý z webu TJ Velichovky: Dnes jsme zajížděli do Dohalic, se kterými jsme se utkali již na podzim, a kde nám zápas vůbec nevyšel. To jsme chtěli odčinit a napravit i nepovedený vstup do jara. Jenže Dohalice prozatím všechny zápasy na jaře vyhrály, a tak bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Hru ovlivnil i trvalý vítr. V první půli jsme hráli s větrem v zádech, ale jakoby nám to bylo spíše na škodu, neboť jsme tuto výhodu nevyužili. Hra byla bojovná, šancí minimum, čekalo se spíše na chybu. Nejblíže gólu v první půli byl přeci jen náš tým, ale důsledný Dohnal, který se po pravé straně prodral k zakončení, trefil jen tyč.

Ve druhé půli nám Dohalice ukázaly, jak naložit, když máte vítr v zádech. Krátce po návratu z kabin po rohovém kopu, když nadělal vítr paseku v našem vápně, se domácí prosazují. Tento nepříjemný moment nás však nepoložil a brzy jsme dokázali srovnat. Dotěrný Nguyen vybojoval míč pro Baudyše a ten z vápna mířil přesně. Ač na jeho střelu brankář domácích stačil zareagovat, přesto skončila v síti. Bohužel, domácí si brzy vzali vedení zpět, kdy se snesla do sítě hlavička z vápna po standardní situaci. Když poté Dohalice přidaly třetí gól po rychlém brejku do naší otevřené obrany, zdálo se být rozhodnuto. V závěru jsme posílili útočné řady pro závěrečný tlak, a rezultovala z toho šance snížit pro Dohnala, ale toho vychytal brankář. V poslední minutě ještě jsme dokázali vykřesat naději, když Baudyš přehodil vyběhnuvšího brankáře, ale poslední možnost na vyrovnání v podobě rohového kopu už se neujala, a tak z Dohalic po statečném boji odjíždíme s prázdnou.

Trenéři FK Jaroměř/TJ Velichovky: Do tohoto utkání jsme vstoupili s pár změnami jak v sestavě tak i v rozestavení. Po celou dobu foukalsilný vitr a oba týmy to měli velmi těžké, bohůžel toho domácí dokázali využít při vstřelení dvou pro ně šťastných branek. Jsme rádi že se kluci až do konce nevzdali a bylo vidět že se naše bojovnost zvýšila.

ŽK:

Rozhodčí: David Lounek, Michal Sobotka, Petr Javůrek

Diváků: 20

Domácí prohra áčka s rezervou třetiligového Chlumce

22. kolo KP KHK - neděle 14.4.2024 od 17:00 - hřiště Jaroměř.

FK Jaroměř - FK Chlumec n.C. ,,B" 1:2 (0:1)

Branky: 85. Prokš - 3. Jansa, 70. Labík

FK Jaroměř: Červenka - Horák, Podolník (K), Prokš, Pohořálek - Častvaj, Gorol, Exnar Ma. (55. Bajer), Bano, Exnar Mi. - Kocourek (65. Rind)

FK Chlumec n.C. ,,B": Kukal - Tichý, Pánek, Kučera (K), Veselský - Dvořák (85. Divíšek), Jelínek, Cholasta (90. Hajský), Labík - Jansa, Dítě (83. Kříž)

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Inkasovali jsme z první soupeřovy akce. Bohužel se nám nepodařilo do poločasu vyrovnat. Po změně stran se pokračovalo v divácky atraktivním fotbalu. Hosté dnes byli šťastnějším týmem a vrátili nám podzimní prohru.

Richard Vlášek, trenér hostů: Vítězství, kterého si nesmírně vážíme, nás stálo spoustu sil a dosáhli jsme ho kolektivním výkonem. Rychlá branka nám pomohla ke klidu, domácí velmi dobře kombinovali, jejich technický tým nám několikrát zle zatopil, ale kompaktnost, dobrá obrana, golman a štěstí nám nulu udrželo. Druhou půli jsme začali dobře, drželi jsme míč a přidali 2 gól, ale únava a drtivý tlak domácích v závěru vedl ke snížení. Naštěstí jsme konec zvládli a 3 body z podzimu jsou zpět v Chlumci. Skvělý výkon rozhodčích z PUKFS.

Rozhodčí: Poláček, Pečinka, Robovský

ŽK: 85. Labík, 89. Kříž

Diváci: 150

KP FK Jaroměř - FK Chlumec n. C. B, 14.4.2024, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek.

Málo branek a individuální chyby MŽ

3. kolo MEKKAGROUP KP ml. žáků U-13 - sk. E, jaro 2024 - neděle 14.4.24 od 9:00 - hřiště Jaroměř

FK Jaroměř - Týniště n. Orl. - 0:3 (0:0)

Branky: :-(

V prvním zápase se nám vůbec nedařila kombinace, a když už jsme se dostali k zakončení, tak bylo velice nepřesné. Zato soupeř nás potrestal po dvou individuálních chybách a bylo po zápase.

FK Jaroměř - Opočno/Dobruška 1:1 (1:1)

Branky: 1x Rieger

Druhým soupeřem nám bylo mužstvo Opočno/Dobruška. Stejně jako minulý týden se hrálo vyrovnané utkání, bohužel nás opět zklamala koncovka. Zápas skončil zaslouženou remízou

FK Jaroměř - Černíkovice 1:5 (0:3)

Branky: 1x Žďárský

Třetím soupeřem nám bylo mužstvo Černíkovice. V tomto zápase jsme od začátku tahali za kratší konec. Soupeř byl po fyzické a silové stránce daleko lepší a v zakončení nekompromisní. V průběhu hry bylo několik pasáží, kde jsme soupeře zatlačili před jeho branku, ale opět ta koncovka. Bohužel Jaroměř vstřelila pouze jeden gól a soupeř zaslouženě vyhrál.

Soupiska FK Jaroměř:  Tomek – Poděbradský, Pacovský, Bergr, Ždárský, Zámečník Vojtěch, Žíla, Rieger, Němeček, Jedlička

Panenka, Žďárský, trenér FK Jaroměř:  Nezbývá než dál pilně a tvrdě trénovat. Ve hře jsou vidět již u některých hráčů posuny, lepší výkony. Ale je potřeba, aby šli herně, a hlavně také chutí ke hře, nahoru všichni hráči, nikoliv pouze jednotlivci.