Starší žáci - sezona 2012/2013 (ročník 1998 a mladší)

Loučení ve znamení kanonády

KP SŽ - 19.6.2013 od 18:00 Jaroměř

FK Jaroměř – SK Třebechovice 9:2 (7:1)

Sestava FK Jaroměř: Škvrna – P.Toman, Emlar, Balcirák, Valášek – Častvaj, Exnar, Bano, Bělka - Vencl, Petráček

Střídali: L.Toman, O.Toman, Mertlík, Kunc, Joneš

Branky: Častvaj 3x, Vencl 2, Joneš, Kunc, O.Toman, Petráček

V úmorném vedru proběhlo loučení starších žáků se sezónou. A bylo to loučení ve velkém stylu, protože po 10-ti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:1 pro domácí. Hráli jsme velmi dobře kombinačně, což nám ale hodně usnadnil soupeř, jehož obrana byla hodně propustná…  Do kabin se šlo za stavu 7:1, za zmínku stojí, že se po dlouhé době trefili Kuba Joneš a Petr Kunc.

Druhá půle již neměla takovou kvalitu jako ta první, poctivě jsme střídali hokejově po pětkách,  a tak se zapojili všichni hráči rovnoměrně. Kýžený desátý gól nepřišel, kluci si ho schovali na krajský přebor J.

V konečném účtování Krajské soutěže nám patří třetí místo. Naším cílem bylo finálovou skupinu vyhrát, bohužel jsme propadli v zápase o všechno s Rudníkem, který nám nevyšel jak po fotbalové, tak organizační stránce – cestovali jsme pouze v 11… Sezónu hodnotíme jako úspěšnou, nastříleli jsme ve 14 zápasech 46 branek, což je více než tři branky v průměru na zápas. Snažili jsme se praktikovat kombinační fotbal se zapojením všech hráčů do hry. O to víc nás mrzí, že se před nás dostaly týmy, jejichž hra je založena na nakopávání dlouhých míčů a využívání fyzických předpokladů několika jedinců. 

Dva naprosto rozdílné poločasy SŽ v Týništi !

Starší žáci. KP KHK - 14. kolo - Týniště nad Orlicí

SK Týniště nad Orlicí – FK Jaroměř  4:3 (1:2)

Sestava: Škvrna –  Valášek, Emlar, Balcirák, Kunc – Častvaj, Exnar, Bano, Chalupa- Petráček, Bělka

Střídali: O.Toman, P.Toman, L.Toman, Mertlík, Joneš

ŽK: -

Branky: Častvaj 2, Petráček

Úvodní půli jsme odehráli velmi kvalitně, byť jsme po 5-ti minutách prohrávali, když malou domů Valdy vystihl domácí útočník a Míra Škvrna byl na brankové čáře místo ve hřišti. Bylo ovšem jen otázkou času, kdy se prosadíme i my. Ondra Bělka ještě trefil tyč, Ondra Častvaj a následně Matěj Petráček se však už nemýlili. První poločas byl plně v naší režii.

Druhá půle však byla jako zlý sen. Soupeř zcela změnil taktiku, začal míče pouze nakopávat a prát se o ně. Na tuto změnu jsme neuměli zareagovat a ve vzdušných soubojích jsme začali propadat. Výsledkem byl vyrovnávající gól, na který jsme ještě dokázali odpovědět, ale pak to byl již jen zmar. Vše vyústilo v poslední minutě, kdy Petr Kunc ztratil před vápnem míč a domácí rozhodli o svém vítězství.

Dva naprosto rozdílné poločasy, dvě naprosto rozdílné jedenáctky- tak by se dal charakterizovat dnešní duel, ve kterém šlo  hlavně o fotbal, poněvadž náš sen o vítězství v KS se rozplynul před 14 dny v Rudníku, kde jsme prohráli 1:3. Kluci dostali v kabině o přestávce velkou pochvalu za předvedenou kombinační hru, na kterou se opravdu dalo koukat. Pak však přišla nepochopitelná změna, kterou nechápeme ještě teď…  

Vysoká prohra SŽ

Starší žáci - 17. kolo KS finále - 12.6.2013 - středa - 18:00

Baník Vamberk - FK Jaroměř 9:0 (3:0)

Branky: :(

Žluté karty:

Sestava Jaroměře: Mertlík - Valášek, Častvaj, Petráček, Joneš - Bělka, Exnar, Bano, Vencl - Emlar, P.Toman

Střídající hráči:  Kunc

Komentář domácích:  info později.....

SŽ. - První výhra nad Hořicemi :)

Starší žáci - 27. kolo KS finále - 8.6.2013 - sobota - 12:30

FK Jaroměř - Jiskra Hořice 5:1 (3:1)

Branky: Častvaj 3x, Exnar, Emlar  - Holomba

Sestava Jaroměře: Brom - Morávek, Jánský, Joneš, Valášek - Bělka, Častvaj, Bano, Mertlík - Vencl, Exnar

Střídající hráči: Škvrna, Emlar, Balcirák, Toman P., Chalupa, Kunc

Žluté karty: 34. Balcirák

Komentář domácích: Už od začátku utkání bylo jasné kdo bude dominovat, což se ukázalo už ve 2. minutě po gólu Mida Exnara. V zápase se blýskl třemi góly Ondra Častvaj a krásnou střelou pravačkou Lukáš Emlar. Všichni hráči zaslouží veliké poděkování za předvedenou hru :)

Gólový sestřih z druhé části hry:

Nezkrácený záznam druhé části hry lze shlédnout na webu tvcom.cz

Ztráta neporazitelnosti starších žáků

Starší žáci - 25. kolo KS finále - 25.5.2013 - sobota - 14:30

AVON Rudník - FK Jaroměř 3:1 (2:0)

Branky: Častvaj

Sestava Jaroměře: Mertlík –  Valášek, Častvaj, Emlar, Vencl – O.Toman, Exnar, Bano, Bělka - Balcirák, P.Toman

Střídající hráči: 

Do souboje o čelo tabulky jsme vstoupili katastrofálně a už v úvodní minutě jsme prohrávali 0:1. Domácí praktikovali jednoduchý fotbal, když využívali své rychlostně disponované útočníky, které zásobovali dlouhými nakopávanými balóny. My jsme se snažili kombinovat, bohužel nám vůbec nevycházela finální fáze, a tak jsme si za celý první poločas prakticky nevytvořili gólovou šanci s výjimkou rohového kopu Honzy Bana, který našel Ondru Častvaje na malém vápně, avšak gólman domácích předvedl reflexivní zákrok a gólu zabránil.  To domácí byli úspěšnější, když z brejkové situace těsně před odchodem do kabin navýšili své vedení.

Do druhé půle jsme udělali dílčí změny v rozestavení, chtěli jsme být nebezpečnější ve hře dopředu. Po jednom z mnoha rohů, které jsme zahrávali, obstřelil Honza Bano gólmana, ale trefil pouze tyč. Rudník vzápětí kontroloval vyloženými šancemi a břevnem. V minutě 50.pak přišel rozhodující okamžik, když domácí vstřelili se štěstím třetí gól a zápas tím rozhodli. My jsme pouze v závěru zápasu korigovali výsledek Ondrou Častvajem.

V klíčovém jarním zápase jsme ztratili svou neporazitelnost. Zápas nám nevyšel, vinou marodky jsme odjížděli do Rudníka pouze v jedenácti hráčích a už tento fakt nevěstil nic dobrého. Po celých 70 minut jsme se nedokázali vyrovnat s fotbalem, který praktikoval soupeř a po zásluze jsme odešli poraženi. Lék na prohru je ve fotbale vždy jediný - poctivý trénink. 

Monday the 22nd.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.