17. kolo VČ přebor dorostu - 1.4.2017 13:15 - hřiště Jaroměř.

FK Jaroměř - TJ Svitavy 2:0 (1:0)

Branky: 22. Exnar, 68. Mertlík

FK Jaroměř:  Brom - Morávek, Pácalt ( 46. Beran), Mertlík, Balcirák - Petráček ( 40. Grmela), Hanusík, Jaborník, Exnar, Častvaj - Emlar

TJ Svitavy : Šperka - Marvan, Petržela, Bednár, Janečka, Bárta, Svoboda ( 71. Rybnikář), Komínek ( 76. Cimburek), Roman, Přibilík ( 28. Zapletal), Drašnar

Po několika zahřívacích střelách se v 16. minutě přihlásil o slovo Petráček s dělovkou, která lízla břevno svitavské brány. O tři minuty později vypálil na oplátku podobnou střelu na brankáře Broma svitavský Drašar, domácí gólman byl ale na místě. Změnu skóre tak přinesla až ve 22. minutě penalta nařízená za hru rukou, kterou Exnar proměnil - 1:0. Z první půle stojí za zmínku ještě střela na bránu z kopačky Lukáše Emlara ve 25. minutě, nebo o chvíli později Petráčkova expresní zásilka ke vzdálenější tyči, ale ani ta se do brány nestočila.

SD FK Jaroměř - TJ Svitavy, 1.4.2017, foto: Václav Mlejnek

V 51. minutě propadla čerstvě prostřídanému Grmelovi střela skrz svitavskou obranu až na brankovou čáru, kde ji zachytil Šperka. Ten v 62. minutě vyrážel ještě Častvajovu ránu zblízka. Následující trojici rohových kopů Jaroměř ke změně skóre nevyužila. Nicméně v 68. minutě zamířil Exnar trestný kop nad svitavskou zeď u pravé tyče. Míč přeletěl až k levé tyči, kde ho bez zaváhání odhlavičkoval do sítě hostí Mertlík - 2:0. V 81. minutě vystřelili hosté téměř z půlky, ale Brom nepříliš dobře mířenou střelu jistil.

SD FK Jaroměř - TJ Svitavy, 1.4.2017, foto: Václav Mlejnek Druhý gól z hlavičky Tomáše Mertlíka.

Hráči Svitav byli odhodláni odevzdat v běhavém zápase všechny své fyzické síly, přesto se ani v závěru gradujícím tlakem a urputnou střelbou, hodnou prohrávající hokejové Kanady, proti domácí Jaroměři gólově neprosadili.

Miloš Exnar, Petr Koller - trenér FK Jaroměř: Fyzicky velmi náročné utkání, kdy jsme se jen těžko vypořádávali s organizovaným obranným blokem hostí. O výsledku nakonec rozhodly dvě standardní situace