Přátelské utkání s Velichovkami uzavřelo sezonu

TJ Velichovky - FK Jaroměř 0:4 (0:2)

Branky: 0 - 29. Vach, 45. Gorol, 67. Gorol, 79. Čenovský

TJ Velichovky: Hasník - Špaček, Rejchrt, Hořínek, Novotný Mich. - Dyrc, Vrátný, Jelínek , Németh - Karel, Grmela, průběžně střídali: Petr, Dočekal, Runkas.

FK Jaroměř: Červenka (46. Mertlík) - Filip, Poděbradský (46. Michálek), Horák (46. Valášek), Toman - Emlar L., Hykš (73. Vencl), Gorol, Čekal (46. Čenovský) - Vach (46. Kořínek), Emlar J.

Tým Velichovek k prvnímu přípravnému zápasu před blížícím se Lázeňským pohárem nastoupil v nových dresech. Utkání se přátelsky vleklo a míč létal víc zleva doprava než nahoru a dolů. Zhruba 15 minut před přestávkou chybovala domácí obrana a Vachovi se otevřel prostor před brankářem, který využil - 0:1. Minutu před poločasovým hvizdem proměnil nařízenou penaltu za Špačkovu ruku Gorol - 0:2.

muži A - PU, TJ Velichovky - FK Jaroměř, 26.6.2020, foto: Václav Mlejnek Brankář Tomáš Mertlík v 63. minutě zápasu vychytal jednu z největších šancí Velichovek v režii Lukáše Vrátného.

S ubývajícím časem druhé půle zrychlovalo i tempo hry, které diktovali zejména domácí ve snaze vyrovnat. Jenže pak se k trestnému kopu od postranní čáry postavil Gorol - 0:3. O chvíli později byl na Nobelovku Čenovský, který propočítal trajektorii míče nad hlavou domácího gólmana tak precizně, až byl sám překvapen - 0:4. Domácí si vypracovali nemálo šancí, ale obrana Jaroměře tentokrát nechybovala.

muži A - PU, TJ Velichovky - FK Jaroměř, 26.6.2020, foto: Václav Mlejnek Martin Michálek byl dnes oporou obrany ve druhé půlce zápasu.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř:  Dnešní utkání beze zbytku splnilo svůj účel. V našem případě dostali hráči, kteří nezasáhli tolik do zápasů v rámci Agro Cupu, výrazně větší porci minut. Samozřejmě jsme chtěli nastřílet větší počet branek. Soupeř měl ale také své šance a ukázal, že na letní Lázeňský pohár je velmi dobře připraven.

M. Knap, trenér TJ Velichovky:  Dnešní přátelské utkání se soupeřem, hrajícím o dvě třidy výš, bylo pro nás dobrou přípravou před Lazeňským pohárem. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit aspoň jednu branku. Nějaké šance jsme na to měli. Křest nových dresů mohlo být veselejší. Přesto musím svůj tým za výkon pochválit. Děkuji všem za férovou hru.

Rozhodčí: Havrda