Aktivní Jaroměř přechytračil defenzivní soupeř čekající na chyby.

14. kolo AM Gnol 1.A třídy mužů - sobota 9.11.2019 od 14:00 h., stadion Třebechovice

SK Třebechovice - FK Jaroměř 2:1 (2:0)

Branky: 25. Dědeček, 34. Krejcar - 75. Michálek (p.k.)

SK Třebechovice:  Cejnar - Voltr (79. Jandera), Bíl R., Věříš, Dědeček, Bíl M. (56. Patka), Vích (C), Bušák (69. Sehnal), Hájek, Morávek, Krejcar

FK Jaroměř:  Miller - Horák, Michálek (C), Poděbradský, Pácalt, Častvaj, (70. Németh), Čenovský, (56. Exnar Ma.), Valášek, Grmela (86. Konrád), Exnar Mi., Emlar

Jaroměř se na mokrém trávníku rozjížděla pomalu, ve třetí minutě její obránci hasili požár na opuštěné brankové čáře. Rozdíl v týmovém pojetí se projevil až po čtvrthodině hry. Zatímco červenobílí hosté rozpoutali kanonádu vysoko nad domácí břevno, pasivní Třebechovice žádné šance nevytvářely a rovnou dávaly góly. Ale popořadě. Ve 20. minutě si nehlídaný Emlar v domácím brankovišti zpracoval Horákův centr hlavou, mezi tyče se ale netrefil. Podobně ve 25. minutě nechali hosté ve svém brankovišti bezprizorního Dědečka. Jenže ten centr do vápna zpracoval z první a vymetl růžek Millerovy brány - 1:0. Ve 27. minutě pálil z dálky Čenovský, domácího gólmana Cejnara tím nepřekvapil. Brejk Třebechovic ve 33. minutě znamenal změnu skóre na 2:0 a zářez domácího Krejcara do tabulky střelců. Ve 42. minutě trefil Miloš Exnar břevno.

1.A SK Třebechovice p.O. - FK Jaroměř, 9.11.2019, foto: Václav Mlejnek Ve třetí minutě zastoupili Michálek s Pácaltem gólmana Millera a z brankové čáry vyrazili dorážku Třebechovic. Foto: Václav Mlejnek

Ve druhé části Jaroměř znásobila tlak i počet střel na domácí bránu. Nejprve ale Dědeček donutil k vyběhnutí z brankoviště Millera přízemní střelou. Ve 49. minutě přihrál Miloš Exnar Emlarovi, který vláčel na zádech domácího obránce a nedokázal líp zamířit. Emlar si dal sólo o minutu později, tři metry před bránou ale vypálil jen do jejího strážce. V 64. minutě vystihl přihrávku Matěj Exnar, přes kolizi s obráncem namířil míč správně, domácí brankář Cejnar ale na míč dokázal doskočit. V 71. minutě si mohla Jaroměř dát vlastní gól po malé domů, vzápětí na druhé straně zkusil štěstí Michálek., v 72. minutě Poděbradský. V 74. minutě byla odpískána penalta, kterou proměnil Michálek - 2:1. V 75. minutě se Třebechovicím podařilo vyprostit z jaroměřského sevření, po vyběhnutí Millera ale střelil domácí útočník vedle prázdné brány. 77. minuta přinesla další šanci Jaroměře. S koncem zápasu, nastaveném o 4. minuty, se tlak Jaroměře dále zvyšoval, skóre se ale nezměnilo.

Karel Bíl, vedoucí SK Třebechovice p. O.: První poločas se hrál vyrovnaný zápas, nám se podařilo vstřelit dva góly, kdežto soupeř své šance neproměnil. Takže půle 2:0. Ve druhém poločase jsme chtěli naše vedení potvrdit, ale soupeř nás zatlačil před vlastní vápno, a my se hlavně bránili. V 75 minutě hosté snížili z penalty a zbytek zápasu jsme se obávali o výsledek. Ten se nakonec podařilo uhájit.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Prožíváme frustrující období, kdy se nám nedaří přetavit naší herní aktivitu v góly. Dnes to bylo zřejmé zejména ve druhé půli, která se odehrála prakticky jen na půli soupeře.

Rozhodčí: Nymsa, Jiříček, Horský

DS: Milan Šedivý

ŽK: 60. Dědeček, 88. Hájek - 35. Poděbradský, 93. Emlar

Diváků: 100

YouTube

Záznam na kanálu KFS HK. 1. poločas, 2. poločas.

1.A SK Solnice - FK Jaroměř, 27.10.2019, foto: Václav Mlejnek Gól Jiřího Poděbradského v 58. minutě. Foto 2x: Václav Mlejnek