Miroslav Martinovský zhodnotil jaro 2017 - FOTBALOVÝ KLUB JAROMĚŘ

Miroslav Martinovský zhodnotil jaro 2017

Dramatické fotbalové jaro

Konec dobrý, všechno dobré! Tak by se dal charakterizovat závěr jarní části krajského přeboru dospělých mužstva FK Jaroměř pro sezónu 2016-2017. Těžkou situaci s hrozícím sestupem jsme nakonec zvládli, což je ze všeho nejdůležitější.

Zahájili jsme v Dobrušce a první poločas vypadal dobře. Bano dal hezký gól a vše nasvědčovalo tomu, že si odvezeme tři body. Druhá část se však vůbec nevydařila. I když si hráči domácího celku žádné vyložené šance nevypracovali, pomohli jsme jim dvěma polovlastními góly k výhře 2:1. Potom k nám přijel posílený Provodov. V deštivém počasí byli první poločas hosté lepší a zaslouženě se ujali vedení. Druhá část se hrála většinou na polovině soupeře a i přes neproměněnou penaltu se nám podařilo vyrovnat. Krátce před koncem utkání však došlo k zbytečnému faulu a po trestném kopu si hosté odvezli výhru 1:2. V Kostelci nad Orlicí byl sehrán vyrovnaný zápas s velkými nadějemi na bodový zisk. Před brankou však byli domácí důraznější a při našem závěrečném tlaku z rychlého protiútoku potvrdili v poslední minutě výhru 2:0.


FK Jaroměř - Sokol Provodov, 19.3.2017, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - Sokol Provodov, 19.3.2017.

V dalším kole se nám v domácím prostředí nepodařilo vstřelit Hořicím gól, přestože naše územní převaha byla místy drtivá. Hosté využili jedinou šanci a pozornou obranou si odvezli výhru 0:1. Po tomto utkání převzal mužstvo „staronový“ trenér Miloš Exnar. V Červeném Kostelci se nám dařilo s favoritem držet krok celé utkání. Domácí měli převahu, ale naše protiútoky byly stále nebezpečnější. Několik minut před koncem byl vyloučen hráč soupeře a tak naděje na výhru ještě vzrostla. Poslední možnost však v 90. minutě využili domácí hráči a vyhráli 1:0. S třemi podzimními porážkami to bylo osmé utkání bez jediného bodu v řadě a tak i největší optimisté museli připustit, že nás čeká tuhý boj o záchranu. V domácím utkání s Novým Městem jsme se uklidnili krásným gólem Kilevníka. Po dlouhé době proběhl celý zápas v naší režii a výsledek 3:1 po výborné hře byl zcela zasloužený. Konečně bodový zisk!


FK Jaroměř - Jiskra Hořice, 2.4.2017, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - Jiskra Hořice, 2.4.2017.

V 22. kole měla domácí Slavia Hradec Králové územní převahu, ale vyložené šance si vypracovávala Jaroměř, bohužel bez úspěšného zakončení. Druhý poločas už hrála jenom Slavia a gólem z trestného kopu rozhodla o výsledku 1:0. Potom k nám přijel silný celek RMSK Cidlina. Soupeře jsme se nezalekli a byli půl hodiny lepším mužstvem. Hosté však postupně „přidávali plyn“ a tak se výsledek 1:1 podařilo udržet s vypětím všech sil. V penaltovém rozstřelu byl úspěšnější favorit utkání. V Rychnově nad Kněžnou se nám zřejmě podařilo předvést nejkvalitnější hru jarní části po celý průběh utkání. Proti celku z horní poloviny tabulky jsme si vypracovali více gólových příležitostí a při výsledku 1:1 byla naše výhra po penaltách naprosto zasloužená. Byly to však jediné jarní body, získané na půdě soupeře.


FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 30.4.2017, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 30.4.2017.

V 25. kole jsme přivítali SK Jičín. Hosté reprezentovali přední místo tabulky nepřesvědčivě, protože nic netvořili a čekali na chyby. Když už se zdálo, že si zaslouženě necháme všechny body doma, tak v poslední minutě přišlo po trestném kopu a následné „dorážce“ vyrovnání na 2:2. Při penaltovém rozstřelu bylo zklamání znát a tak se tentokrát potvrdila slova Tomáše Pospíchala, že fotbal nemá logiku. V Broumově dali domácí z prvního útoku gól a to se projevilo v průběhu utkání rozhodujícím způsobem. Srovnání mužstev, bojujících o záchranu, dopadlo jednoznačně v náš neprospěch. Domácí hráči prokázali větší vůlí po vítězství a vyhráli 3:1. V domácím utkání s Lázněmi Bělohrad se nám v první půli podařilo z několika šancí vstřelit jediný gól a tak se šlo do druhé části s obavou o výsledek. Po rychlém druhém gólu a otevření hry ze strany hostů však nastala „velkovýroba“ brankových příležitostí a proto výsledek 4:0 můžeme považovat za milosrdný. Dle moderátora Josefa Duška přišlo 161 platících, tentokrát jistě spokojených diváků.


FK Jaroměř - SK Jičín, 14.5.2017, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - SK Jičín, 14.5.2017.

V Libčanech jsme zahájili již v 9. minutě dalším z mnoha „polovlastních“ gólů. Při druhém obránci evidentně zaspali a bylo po utkání. Druhý poločas se nám dařilo vypracovat si vyložené šance, ale výsledek 3:0 ukazuje, že jsme byli neškodní.V předposledním kole se nám podařilo vysoko přehrát Vysokou nad Labem. V prvních minutách lovil brankář soupeře dvakrát míč ze sítě a do konce poločasu si to ještě zopakoval. V druhé části jsme hru kontrolovali, na obou stranách padlo po jednom gólu a tak se zrodil nečekaný výsledek 5:1. Získané body nás definitivně zbavili starostí o sestup. Navíc 178 platících diváků sledovalo poločas z říše snů. V posledním kole jsme zajížděli do Chlumce, kde se nám ve 12. minutě podařilo vstřelit branku. Domácí hráči však třemi góly otočili vývoj utkání již do poločasu. V druhé části byly zajímavé dva momenty: netrefili jsme opuštěnou branku a soupeř hezkým gólem hlavou upravil na konečných 4:1.


FK Jaroměř - FK Chlumec nad Cidlinou, 15.6.2017, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - FK Chlumec nad Cidlinou, 15.6.2017.

Celkově jsme získali 34 bodů (8-4-2-16) při skóre 52:51, což stačilo na 13. místo tabulky. Doma zisk 22 bodů, skóre 35:22. Venku 12 bodů, skóre 17:29. První poločas 24:23, druhý 28:28.

Tentokrát jsme zaznamenali velké množství střelců branek: 11-Čenovský a Korenčík, 6-Bano, 5-Kilevník, 4-Müller, 3-Petráček, 2-Michálek, Vladeka, Ponikelský, 1-Klouček, Knap, Horák, Böhm, Holub a Vondrouš.

Zbývá jen dodat, že jarní část se nevydařila, ale důležité je to, že se podařilo krajský přebor udržet i pro příští sezónu. Téměř každé mužstvo mělo v sestavě hráče, kteří podávali stabilně nadprůměrné výkony. Bohužel, náš celek takové hráče neměl. Je třeba se z neúspěšné jarní části poučit. Krajský přebor nehraje každé město a pro Jaroměř je v současné době ideální soutěží.

B-mužstvo muselo pro malý zájem hráčů I.B třídu po podzimní části ukončit. To je jistě nepříjemné konstatování, protože příležitost dostávali především mladí, nadějní hráči. V mládežnických soutěžích se však dařilo a 3. místo starších dorostenců ve VČ přeboru (mezikrajský přebor Hradec Králové a Pardubice) je skvělým úspěchem. Podzimní část se rychle přiblíží a větší naději na úspěch budou mít mužstva, která nebudou v létě zahálet!

Miroslav Martinovský
V Jaroměři 16.6.2017

Napsáno pro Jaroměřský a josefovský zpravodaj.


FK Jaroměř, 11.6.2017, foto: Václav Mlejnek, horní řada zleva: trenér Miloš Exnar, asistent Daniel Svoboda, Martin Knap, Jakub Balcirák, Matěj Petráček, Filip Korenčík, Pavel Heidler, Martin Michálek, Martin Kilevník, asistent Evžen Zvolánek, vedoucí mužstva Jan Ruprich, dolní řada zleva: Lukáš Müller, Jan Holub, Martin Čenovský, Milan Ponikelský, brankář Michal Ondráček, brankář Filip Krám, Ondřej Častvaj, Filip Vondrouš, Adam Horák muži FK Jaroměř, 11.6.2017, horní řada zleva: trenér Miloš Exnar, asistent Daniel Svoboda, Martin Knap, Jakub Balcirák, Matěj Petráček, Filip Korenčík, Pavel Heidler, Martin Michálek, Martin Kilevník, asistent Evžen Zvolánek, vedoucí mužstva Jan Ruprich, dolní řada zleva: Lukáš Müller, Jan Holub, Martin Čenovský, Milan Ponikelský, brankář Michal Ondráček, brankář Filip Krám, Ondřej Častvaj, Filip Vondrouš, Adam Horák, foto 4x: Václav Mlejnek.

Saturday the 18th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.