Áčko vyhrálo v Hořicích a přezimuje na bronzové pozici KP!

14. kolo VOTROK KP. 10.11.2013 od 14:00 hřiště č. 2 Hořice

Jiskra Hořice – FK Jaroměř 1:4 (0:1)

Branky: 85. Vávra – 42. Exnar, 57. Škoda, 66. Škoda z p.k., 81. Diviš

Jiskra Hořice: Krejčí – Vávra, Melaga (C), Ruml, Pour D. – Palm, Krušina (62. Lacina D.), Rubeš (70. Tomáš), Michálek (82. Kočí), Lacina J. – Nálevka (51. Pour A.)

FK Jaroměř: Kořen – Hrobský (C), Svoboda, Rejchrt (60. Ruprich), Čenovský (69. Emlar) – Michálek (65. Böhm) – Škoda, Diviš, Holub, Exnar – Kořínek (78. Seifert)

Hlavní hřiště v Hořicích bylo podle rozhodčích nezpůsobilé ke hře, a tak se utkání odehrálo na tréninkovém hřišti, které věštilo těžký zápas již dopředu. Hned v  první minutě měl velikou šanci Nálevka, ovšem Kořen ho vychytal. Ve druhé minutě pálil nad branku domácích Kořínek po centru Škody. Poté se hra uklidnila a spíše se bojovalo, než se hrál fotbal. V 11. minutě prostrčil Holub na Kořínka, který si zaběhl za obranu domácích, ale pálil těsně vedle. Domácí měli v této fázi zápasu územní převahu, ovšem do žádné vyložené šance se nedostali. Ve 40. minutě unikal domácí obraně Kořínek a byl stažen zezadu Rumlem, který viděl po zásluze červenou kartu. Z následného trestného kopu se pak hezky k tyči trefil Exnar – 0:1.

Hořice

Foto: Václav Mlejnek

Druhý poločas začal opatrně a první velikou šanci měla Jaroměř. V 56. minutě se dostal odražený míč k Divišovi a ten vystřelil. Gólman domácích předvedl skvělý zákrok a jeho střelu k tyči chytil. V 57. minutě zahrávala Jaroměř sérií rohů z obou stran. Po třetím z nich, který zahrával Diviš, se hlavou prosadil Škoda a nikým neatakovaný skóroval – 0:2. V 67. minutě byl faulován ve vápně domácích Kořínek a kopala se penalta. K té se postavil Škoda a vstřelil svůj druhý gól v zápase – 0:3. Jaroměř měla v této fázi zápasu jednoznačně navrch a výsledkem toho byly její další šance. V 69. minutě přihrál Kořínek doleva Exnarovi, ovšem jeho tvrdou střelu brankář domácích chytil. Po této šanci hra upadla do průměru a byla to spíše kopaná než fotbal. V 80. minutě vystřelil tvrdě Holub. K vyraženému balónu se dostal nalevo Exnar a nacentroval před branku, kde uklidil míč do sítě domácích Diviš – 0:4. Jaroměř čisté konto neudržela a po zbytečné chybě v obraně si nechala dát v 85. minutě branku Vávrou, který nikým neatakovaný pohodlně z úrovně penalty skóroval – 1:4.

Jaroměř sehrála na těžkém terénu bojovný zápas, dokázala využít své šance, a tak je její vítězství zasloužené. Tímto vítězstvím zakončila podzimní část na pěkném 3. místě VOTROK KP.

J. Vydra, vedoucí domácích: Další vysoká prohra a opět naše klasika. Celý první poločas jsme lepší, ale branku nedáme. Pak přijde chyba – červená karta a branka hostí. Druhý poločas opět branky po chybách a pak už není o co hrát. Přes zimu nezbývá než dát mužstvo dohromady po všech stránkách a krajský přebor zachránit.

Miloš Exnar, trenér Jaroměře: Na hořické „dvojce“ se hrál fotbal, který oku diváka příliš neladil. Klíčový moment utkání přišel v závěru první půle, kdy šli domácí do deseti a ještě z trestného kopu inkasovali. Ceníme si dalšího vítězství a celkově třetího místa v KP, což je pro nás velká motivace do zimní přípravy.

Rozhodčí: Hůlka, Dujsík, Čožík   DS: Holbík

ŽK: 56. Krušina, 58. Lacina J., 64. Vávra, 90. Melaga – 31. Kořínek, 56. Rejchrt, 84. Holub

ČK: 42. Ruml

Diváků: 150

Hořice

Střídačka byla úspěchem týmu mimořádně potěšena. Foto: Václav Mlejnek

Zkrácený sestřih zápasu:Fotografie ze zápasu:

Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek
Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek Hořice 10.11.2013, autor: Václav Mlejnek
Tuesday the 5th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.