Bengo prohrálo derby ve Smiřicích na penalty, a to i přesto, že mělo celý průběh zápasu pod kontrolou !

3. kolo - 1.B. třída ,,o sestup H" - 28.3.2015 od 15:00 - Smiřice.

SK Smiřice - FK Jaroměř ,,B" 3:2 P (1:1)

Branky: 40. Koutník z p.k., 71 Koutník z p.k. - 25. Emlar, 90. Emlar

SK Smiřice: Resl - Mochan J., Melichárek, Matějíček, Koza - Škarytka (60. Duong), Mochan M., Havlíček (88. Jánský), Bureš - Tarantík, Koutník

FK Jaroměř ,,B": Schejbal - Plhal (75. Křivský), Rejchrt, Kučera-K., Ponikelský - Ameti (46 Klíž (70. Kořen)), Jirka, Böhm, Emlar - Beneš (71. Bano), Ulrych

Bengo začalo derby ve Smiřicích dobře a domácí se od jeho začátku bránili. Již ve 3 minutě postupoval sám na domácí branku Beneš, ovšem svůj nájezd neproměnil. Ve 24 minutě kopal roh Beneš a hlavou se trefil Emlar - 0:1. Tlak Jaroměře pokračoval, ale gól vstřelili domácí. Rukou zasáhl míč ve vápně ve skluzu Ponikelský a kopala se penalta. K té se postavil Koutník a bezpečně proměnil - 1:1. Ve 43 mohhla opět vést Jaroměř, ovšem další obrovská šance Beneše zůstala neproměněna.

SK Smiřice - FK Jaroměř B 28.3.2015, foto: Václav Mlejnek, foto z videa: Václav MlejnekJakub Emlar a jeho skórující hlavička s gymnastickými prvky. Foto: Václav Mlejnek

Jaroměř vstoupila dobře i do druhého poločasu a dál byla lepším týmem. V 50 minutě přihrál Beneš na Böhma, který ovšem sám před brankářem přestřelil. Další velikou šanci měl Ponikelský, ovšem ani jeho střela se neujala. V 62 kopala Jaroměř penaltu. Faul na Böhma ovšem nepotrestala, když Emlar penaltu nedal. Potvrdilo se tak pořekadlo nedáš - dostaneš. Schejbal při výběhu fauloval domácího útočníka a kopala se další penalta a ke všemu brankář Schejbal dostal červenou kartu. Do branky tak musel náhradník Kořen, ovšem na další penaltu v podání Koutníka byl krátký 2:1. Jaroměř se i v 10ti lidech snažila tlačit do útoku, ovšem domácí hrozili brejky. Obrovskou šanci na vyrovnání měl v 85 minutě Bano, ovšem z 1 metru překopl domácí branku. Zaslouženého vyrovnání se však Jaroměř přesto dočkala. V 90 minutě vyrovnal hlavou po centru ze strany Emlar  2:2

Jaroměř dnes body jednoznačně ztratila. Celý zápas byla výrazně lepším týmem a jen neschopnost jejich hráčů proměnit i ty nejvyloženější šance, včetně penalty, ji dnes stála 2 body.

Václav Tarantík - vedoucí mužstva (domácí): Škoda vyrovnávací branky soupeře v 90.minutě utkání. Po pravdě řečeno, hosté si bod zasloužili, protože si v utkání vytvořili více brankových příležítostí.

Tomáš Paleček, trenér FK Jaroměř: Celý zápas jsme byli lepší, a to i v deseti po vyloučení našeho brankáře. Domácí dnes vyhráli jen díky pokutovým kopům, když dali dva ve hře a pět v rozstřelu.

Rozhodčí: Říha, Šmída, Hlavsa

ŽK: 32. Bureš, 34. Tarantík - 37. Emlar, 78. Rejchrt

ČK: 70. Schejbal